Jak dostać dokładnie to, czego się chce od mężczyzny (bez kontrolowania go)?

Życie z niespełniającym potrzeb emocjonalnych mężczyzną, często kończy się burzliwym rozstaniem. Poziom niezadowolenia z relacji wzrasta, a delikatny wpływ lub prośby zmieniają się w kontrolę. Istnieje kilka sposobów, które pomogą Ci dostać to, czego oczekujesz od partnera.

iStock-636082826.jpg

Najważniejsze, abyś zrozumiała czego chcesz i nie bała się o tym komunikować. Trudność tej sytuacji polega najprawdopodobniej na tym, że Twoje potrzeby są niejasne dla partnera. Kiedy to zrozumiesz, zobaczysz, że zdrowa komunikacja jest budująca dla związku. Warto ćwiczyć odpowiednie wyrażanie siebie, choćby po to, aby partner spojrzał na Twoje prośby i potrzeby w pozytywny sposób.

Lista rzeczy, o które chciałabyś zapytać

Aby stworzyć listę, powinnaś zadać sobie dwa pytania:

Co mogłabym zrobić, dostać, doświadczyć, aby reszta tygodnia stała się niesamowita i zachwycająca?

Kto mógłby się do tego przyczynić?

Wróć do pierwszego pytania i zadaj sobie kolejne:

Czy wybrałabym coś, czego naprawdę chcę, czy to, co druga osoba mogłaby dla mnie zrobić?

Wybieranie drugiej opcji to często popełniany błąd. Kobietom często wydaje się, że zwiększa to szansę na uzyskanie pozytywnej odpowiedzi. Niestety nie zawsze się to sprawdza, a to powoduje niechęć i wzbudza poczucie frustracji. Oznacza to również rezygnację z tego, na czym naprawdę nam zależy. Oczywiście wybór ten nie jest podejmowany świadomie. Ponownie wróć do pierwszego pytania i odpowiedz sobie, czego naprawdę oczekujesz. Stwórz nową listę. Tym razem niech lista płynie z Twojego serca. Kiedy myśli pozostają niewypowiedziane, ze względu na obranie łatwiejszej drogi, relacje między partnerami pogarszają się.

Określ konkrety

To bardzo łatwa sztuczka, ale wiele kobiet ma z nią problem. Rozmawiając z partnerem, błądzą wokół rzeczywistych pragnień. Generalizowanie lub odbieganie od szczegółów, ma na celu zwiększenie prawdopodobieństwa uzyskania pozytywnej odpowiedzi. Słodzenie próśb, powoduje, że stają się one niejasne. Wszystko dlatego, że nie chcemy wywierać presji. Efekt może być zupełnie odwrotny i w partnerze wywołać poczucie bycia naciskanym. Dawanie konkretnych informacji umożliwi Twojemu partnerowi łatwiejsze zrozumienie tego, co masz na myśli. Spójrz na swoją drugą listę i pomyśl o szczegółach – lokalizacji, czasie wykonania, zaangażowanych osobach, ubiorze, smaku lodów, które chcesz zjeść itd. Później zostanie już tylko cieszenie się fantastycznymi chwilami. Powodzenia!

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Środa 21.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×