Jak podnieść się po odrzuceniu oraz rozstaniu i uczynić ból łagodniejszym?

Ból odrzucenia jest niewyobrażalny. Odkrycie, że ktoś, kogo się lubi, a nawet kocha, nie jest w stanie odwzajemnić uczuć, może doprowadzić do rozpaczy i poczucia, że nie jest się wystarczająco dobrym, aby zasłużyć na miłość kogokolwiek. Jedynym pewnym elementem tej emocjonalnej układanki jest to, że trudne czasy strachu i beznadziei, nie będą trwały wiecznie.

iStock-605766096.jpg

Bezlitosna krytyka przedłuża i zaburza proces smutku. Zamiast samokrytycyzmu wykorzystaj środki, które pomogą Ci się rozwijać i iść naprzód z podniesioną głową. Oto jak przetrwać odrzucenie i powstrzymać spiralę samokrytyki podczas rozstania.

Rozważ, kim jesteś i odseparuj to od związku

Być może na krętej drodze z byłym mężczyzną, zgubiłaś siebie i zapomniałaś, kim naprawdę jesteś. Zadaj sobie to pytanie- kim chcę być? Dostrajanie przyjaźni, pasji oraz celów jest niezwykle cennym sposobem na rozpoczęcie nowej podróży. Użyj bolesnego zakończenia relacji, jako sposobu na przekształcenie się w osobę, którą pragniesz być lub niegdyś byłaś. Zaplanuj krótkoterminowe cele i małymi krokami staraj się je realizować. Kiedy zrozumiesz, że jesteś gotowa, zaplanuj dalszą przyszłość. Na jakim etapie chciałabyś być za sześć miesięcy, rok, pięć lat? Droga naprzód jest łatwiejsza, kiedy ma się świadomość, gdzie się zmierza.

Zastanów się, czy Twoje oczekiwania wobec siebie, nie są nierealistyczne

Przez dziesięciolecia kultura promowała myślenie, że romans i miłość przychodzą łatwo. Jeśli w realnym życiu tak nie jest, ludzie winią się za niespełnianie określonych standardów, które dla innych wydają się łatwe do osiągnięcia. Warto wziąć pod uwagę, że w prawdziwym świecie, rozpad związku to zawsze szansa na odkrycie siebie. Za każdym razem, kiedy Twój wewnętrzny krytyk atakuje, przywołuj myśli, że nie jesteś wadą natury.

Rozważ, czego nauczyłaś się od byłego partnera

Każda nieudana relacja jest okazją. Nie do tego, aby wciąż się krytykować, ale do tego, aby rozważyć, czego dowiedziałaś się o sobie. Jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie zgromadzone informacje, stworzysz sobie szansę na rozwój. Być może podczas kryzysu będziesz piętnować się za to, co powiedziałaś, za wygląd lub osobowość. Kiedy tylko zdasz sobie sprawę, że znowu się krytykujesz, weź notes i wypisz wszystkie pozytywy, które wyniosłaś z tej relacji. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 04.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×