Jak rozmawiać z partnerem o jego złych nawykach?

Zawsze, kiedy zaczynasz rozmowę o niekorzystnych dla Was obojga nawykach partnera, dochodzi do kłótni lub cichych dni? Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, które pomogą Ci rozwiązać taką sytuację w najlepszy sposób.

zlenawyki.jpg

Małe dziwactwa, codzienne, długotrwałe procedury i nawyki mają tendencję do ujawniania się z czasem. Często mogą wydawać się przykre i nie do zwalczenia. Są częścią tego, co kochasz. Nie muszą być irytujące, ale mogą być niezdrowe. Rozmowa na temat przyzwyczajeń Twojego partnera, którymi się martwisz, może być skuteczna i bezkonfliktowa.

Palenie

Niezależnie od tego, czy Twój partner zaczął palić niedawno, czy pali od lat, rozmowa o zerwaniu z tym niezdrowym nawykiem może być bardzo burzliwa. Rzucenie palenia wymaga bardzo dużo wsparcia. Jeśli zamierzasz porozmawiać o tym ze swoją drugą połówką, niezwykle ważne jest, abyś podeszła do tematu z empatią. Upewnij się, że reagujesz bez jakiegokolwiek osądzania. Możesz poruszyć temat, zadając pytanie, czy Twój partner kiedykolwiek myślał o rzuceniu. Powiedz, dlaczego ten krok jest dla Ciebie ważny. Słuchaj więcej niż mów. Rezygnacja z palenia i wielkie wyzwanie, którego Twój partner być może się podejmie, będą oparte na Waszym doświadczeniu. Pamiętaj, że jego uczucia są uzasadnione i ważne.

Niezdrowe jedzenie

Lubisz zdrowy styl życia, owoce, warzywa i pełnoziarniste produkty, a Twój partner odżywia się wyłącznie daniami smażonymi i fast foodami? Czujesz, że jego nawyk wkrótce doprowadzi Was do poważnej rozmowy? Według badań opublikowanych w czasopiśmie „Appetite”, preferencje i zwyczaje żywieniowe małżonków, w miarę upływu czasu, zbiegają się i łączą. W relacjach, które nie przeszły przystosowania, często dochodzi do konfliktów żywieniowych. Mówienie o niezdrowym odżywianiu lub przyroście masy ciała, może być bardzo wrażliwą rozmową. Najważniejsze, abyś pamiętała, że Twój partner może być przyzwyczajony do niezdrowych produktów z dużo bardziej skomplikowanych powodów, niż przypuszczasz. Przedstaw sugestie takie jak wspólne gotowanie zdrowych posiłków. To dopiero początek, musisz być cierpliwa. Chodzi o równowagę i zastanowienie się, co ta równowaga znaczy dla Was obojga.

Wydawanie pieniędzy

Mówienie o pieniądzach, długach, wynagrodzeniach, oszczędnościach i inwestycjach jest nieco niezręczne. Co robić, jeśli Ty masz długi, a Twój partner solidne oszczędności i dobry wynik kredytowy? Co, jeśli sytuacja wygląda wręcz odwrotnie? Jesteś z mężczyzną, który podejmuje decyzje finansowe i nie są najmądrzejszym wyborem? Zgodnie z ankietą dotyczącą miłości i pieniędzy przeprowadzoną przez jeden z banków, 76% osób twierdzi, że znalezienie partnera, który ma dobre wyniki finansowe, ma duże znaczenie. Obwinianie partnera w rozmowie nic nie da. Nie wystarczy wskazać palcem. Nikt nie jest perfekcyjny. Zastanów się, jakie realne kroki możesz podjąć, aby pomóc partnerowi w lepszym zarządzaniu finansami. Stwórzcie plan, który pomoże Wam okiełznać budżet, śledzić wydatki i uprościć płacenie rachunków. Ścisłe trzymanie się strategii umożliwi Wam spokojny sen. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Niedziela 09.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×