Jak różnica wieku między partnerami wpływa na związek? Poznaj wyniki badań

Konsekwencje różnicy wieku między Wami mogą być odczuwalne dopiero po kilku latach wspólnego życia...

najwiekszeszczescie.jpg

Dzieli Was spora różnica wieku? Znajomi i rodzina zastanawiają się, jak się dogadujecie, a Wy kompletnie nie widzicie problemu? Nic dziwnego... Jego pierwsze objawy stają się widoczne wraz z upływem czasu. Mimo że na początku może być Wam ze sobą wspaniale, po kilku latach zabraknie Ci u boku partnera w Twoim wieku.

Najnowsze badania dowodzą, że już po sześciu latach wspólnego życia, w małżeństwach z dużą różnicą wieku dochodzi do rozłamu. Oprócz tego, że partnerzy nie zgadzają się w codziennych kwestiach, zupełnie inaczej postrzegają otaczający ich świat. Zaczynają mieć również całkowicie odmienne plany na przyszłość. Pary w podobnym wieku patrzą na każdy problem z tego samego miejsca, a ich związki są trwalsze i bardziej odporne na zewnętrzne problemy. Co prawda, starsi mężczyźni są szczęśliwi z młodymi żonami, ale ich radość trwa jedynie 6 lat...

Badania na ten temat rozpoczęto już w 2001 roku. Wzięły w nim udział pary, które co rok wypełniały ankietę dotyczącą zadowolenia z małżeństwa. Okazało się, że w parach z dużą różnicą wieku satysfakcja systematycznie malała... Bardzo często było to związane z poziomem ekonomicznym, na którym żyli badani. Tego typu pary ciężko radziły sobie z trudnymi sytuacjami, takimi jak utrata pracy przez jednego z partnerów- niekiedy zewnętrzne problemy były głównym powodem rozstania.

Co o tym sądzisz?

Zdjęcie: iStock

Źródło: Dailymail.co.uk 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 11.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×