Jak skutecznie się godzić?

Konflikt między bliskimi sobie ludźmi jest dla nich obojga trudna sytuacją... Jednak zanim wyciągniesz rękę na zgodę, musisz pamiętać o kilku sprawach.

zgodazgda.jpg

Zanim dojdzie do konfliktu między dwójką bliskich sobie osób, zazwyczaj emocje narastają przez długi czas. W pewnym momencie trudno wytrzymać i w ten sposób rodzi się kłótnia. Dlatego właśnie podczas godzenia się warto przypomnieć sobie, w którym miejscu tak naprawdę rozpoczął się problem. Każdy związek ma swoją metodę godzenia się, jednak w każdym przypadku sprawdzą się pewne zasady. Po pierwsze, zanim wyciągniesz rękę, zastanów się czy naprawdę tego chcesz. Być może robisz to jedynie dla "świętego spokoju" i tak naprawdę nie jesteś przekonana co do racji partnera? Godzenie się na siłę prędzej czy później doprowadzi do kolejnego konfliktu, ponieważ emocje które wywołały poprzedni, nadal są w Tobie.

Jeżeli podjęłaś już decyzję o pogodzeniu się, pamiętaj że tutaj liczy się czas- i zupełnie nie chodzi o to, aby się spieszyć. Nie wracajcie od razu do starego porządku, dajcie sobie chwilę na przemyślenie tego, co się między Wami wydarzyło. Po jakimś czasie spróbujcie wrócić do problemu, który wywołał tyle emocji i porozmawiajcie o nim na spokojnie. Zastanów się nad argumentami, które słyszysz od ukochanego. Nie musisz od razu przyznawać mu racji, ale poświęć na przemyślenie jego emocji choć kilka minut. Pamiętaj, że konflikt nigdy nie jest spowodowany przez jedną osobę. Być może nie zauważyłaś pewnych symptomów zwiastujących kłótnię?

Gdy się już pogodzicie... 

Nie licz na to, że od razu pójdziecie na romantyczną randkę. Doceniaj jedynie szczere, niewymuszone uczucia i emocje. Bądź pełna zrozumienia dla przyzwyczajeń swojego partnera- tego samego masz prawo oczekiwać od niego. Być może Twój partner przeżywa Waszą kłótnię na tyle, że nie jest jeszcze w stanie Cię przytulić? 

Pamiętaj, że kłótnie w związku są nieuniknione. Na świecie nie ma dwóch jednakowych osób- a gdyby były, z pewnością by się kłóciły! Każdy konflikt (nawet taki, który z pozoru wydaje się bezwartościowy) niesie za sobą konkretną naukę na przyszłość. Staraj się dokładnie ją usłyszeć i wykorzystać do budowania silnego związku. 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 02.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×