Jak stworzyć szczęśliwy związek?

Zobacz, jak wygląda codzienność szczęśliwych par.

ojoj jaka szczesliwaparka.jpg

Stała komunikacja wydaje się oczywista, ale może wymknąć się przez niedopatrzenia i szczeliny konfliktów, dlatego zdrowy, szczęśliwy związek opiera się również na szczerości, umiejętności słuchania i otwartości na potrzeby i uczucia. Zobacz, jak tego dokonać.

Bądź szczera

Moment, w którym zaczynasz kłamać to moment, w którym Twój związek zaczyna obierać niewłaściwy kierunek. Jeśli postępujesz w ten sposób bądź przygotowana na to, że wkrótce sprawy mogą iść w stronę, o której nie śniłaś w nawet najgorszych koszmarach. Nie możesz być uczciwa w stosunku do osoby, którą kochasz? W takim razie powinnaś zastanowić się, w stosunku do kogo mogłabyś być uczciwa. Naucz się mówić otwarcie o sprawach, które Cię dotykają. Rozmawiaj ze swoim partnerem  o tym, co Cię boli i co chciałabyś zmienić. To zbyt trudne? Zacznij od małych szczerości: mów o złym dniu w pracy lub o tym, kto zranił Twoje uczucia. Im więcej doświadczeń podzielisz ze swoim partnerem, tym bliżsi się sobie staniecie.

Upewnij się, że słuchasz

A nie wciąż mówisz. W tym związku istnieją dwie osoby! Wymagasz, aby Twój partner Cię słuchał? On też tego pragnie! Bycie dobrym słuchaczem polega na zaangażowaniu się w potrzeby drugiej osoby. Ludzie nie są idealni, dlatego zdrowe związki potrzebują wielu godzin pracy i wzajemnej otwartości na drugiego człowieka oraz wszystkie jego mankamenty. Ćwicz codziennie komunikację, a zobaczysz, że Twój związek będzie silniejszy niż kiedykolwiek. Może być to trudne, ale największe wyzwania zawsze przynoszą najlepsze wyniki.

Wyraź siebie

Swoje potrzeby i uczucia. Nie ma mowy o tym, żeby Twój partner wiedział, czego od niego oczekujesz, jeśli mu tego nie powiesz! Upewnij się, że jasno i otwarcie przekazujesz mu to, czego chcesz od związku. Wyrażaj nie tylko swoje niezadowolenie. Mów o tym, że jesteś szczęśliwa i dumna.  Daj znak swojemu partnerowi, że idziecie w jednym kierunku i gracie w jednej drużynie. Twoja druga połówka najprawdopodobniej nie jest jasnowidzem, więc wszystko zależy od Ciebie. Otwarte wyrażanie siebie sprawi, że z dnia na dzień będziecie wiedzieli o sobie więcej.


Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Sobota 04.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×