Jak udźwignąć zmienne nastroje mężczyzny?

Zarządzanie własnymi emocjami jest bardzo trudne, zwłaszcza gdy dochodzą do nich również emocje partnera. Co należy robić, kiedy mężczyzna nie radzi sobie ze stresem, chandrą lub smutkiem? Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci obsłużyć, zmienne nastroje partnera.

iStock-520496808.jpg

Nie odbieraj tego personalnie

Kiedy zauważysz, że Twój partner z jakiegoś powodu jest sfrustrowany, rozgniewany lub smutny nie bierz do siebie tego, co wtedy mówi. Wiele kobiet nadinterpretuje zły humor partnera i odbiera jego słowa zbyt osobiście. Obwinianie się za zły nastrój, może doprowadzić do przyjęcia pozycji defensywnej, co w konsekwencji tylko nasili sytuację. Pamiętaj, że każdy ma złe dni i że to nie Ty jesteś odpowiedzialna za emocje partnera.


Weź oddech

Jeśli zły stan emocjonalny Twojego partnera wpływa również na Ciebie, powinnaś wziąć głęboki oddech. Nie ma nic złego w podarowaniu komuś przestrzeni. Cierpliwość i wsparcie działają kojąco, ale jeśli poczujesz się przytłoczona, zirytowana i w dodatku gotowa na wytoczenie najcięższej artylerii argumentów, wskocz pod prysznic, posłuchaj muzyki lub idź na spacer. Wróć do partnera, kiedy poczujesz się odświeżona i gotowa do pomocy. Wtedy obydwoje poradzicie sobie lepiej z sytuacją. Poinformuj swojego partnera, że potrzebujesz trochę więcej czasu na zrzucenie przeciążenia emocjami. 


Nie daj się wciągnąć

Złe nastroje mogą być zakaźne, więc unikaj ich jak najczęściej. Staraj się pozbyć negatywnej energii, która mogłaby zarazić Twój stan emocjonalny. Kiedy czujesz się zasmucona lub jesteś w złym nastroju, spróbuj kierować się rozsądkiem i wybierz szczęście. To trudna praktyka, ale można utrzymać zdrowy poziom oderwania od nastroju partnera, pozostając przy tym pomocną. Jego zły nastrój  jest jego. Nie musi być również Twój. 


Włóż wysiłek w zrozumienie

Postaraj się zrozumieć, co się dzieje. Poproś partnera, aby wyjaśnił, co sprawiło, że  jest zdenerwowany. Wysłuchaj go. Nawiąż kontakt wzrokowy i potwierdzaj w zrozumiały sposób, że jesteś gotowa poświęcić mu więcej uwagi.  Świetną techniką jest parafrazowanie tego, co mówi mężczyzna. Uwaga! Nie inicjuj tego rodzaju rozmów, jeśli gdzieś się spieszysz lub sama jesteś zdenerwowana. Daj swojemu partnerowi uwagę, na jaką zasługuje.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 02.05.2017 (aktualizacja: 2017-04-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×