Jak zachować spokój, jeśli ktoś chce Cię celowo zdenerwować?

Te sposoby pomogą Ci zachować równowagę w krytycznych sytuacjach.

iStock-534455634.jpg

Po każdej kłótni czujesz się zażenowana i nie poznajesz siebie? Zdezorientowanie, upokorzenie i wstyd nie pozwalają Ci spać? Twój organizm podświadomie prowadzi Cię w pułapkę, a to zdarza się we wszystkich (nawet najzdrowszych) relacjach. Mowa tu również o relacjach platonicznych- z przyjaciółmi lub rodziną. Zatem co zrobić, jeśli sprzeczki i nieporozumienia są nieuniknione?

Każda z nas ma swoją piętę Achillesa. "Nadepnięcie" na wyznawane przez nas wartości oraz idee wywołuje konflikty. Czyste, niefiltrowane emocje powodują reakcje, których możesz się po sobie nie spodziewać. W łatwy sposób zastąpisz je naturalnymi zachowaniami, które wytworzysz za pomocą intelektu. Dzięki temu sprostasz sytuacji, ponieważ będzie pod Twoją kontrolą. Zastanawiasz się, jak to zrobić? Oto najlepsze sposoby:

Poznaj swoje słabości

Zastanów się, jakie sytuacje z przeszłości powodowały, że czułaś się wytrącona z równowagi. Co powiedziała osoba, która Cię zdenerwowała? Im więcej słabości zlokalizujesz, tym szybciej będziesz mogła rozpoznać, co dzieje się z Twoim organizmem. Wszystko po to, aby nie reagować impulsywnie.

Zatrzymaj reakcje w odpowiednim momencie

Przyłapałaś się na wykrzykiwaniu wad swojemu partnerowi? Dałaś się sprowokować? Spróbuj zatrzymać nagły przypływ agresji i stań się obserwatorem sytuacji, w której się znalazłaś. 

Oddal się i opisz swoje emocje

Próba wydostania się kłótni może boleć. Zwłaszcza że w skrajnych momentach ma się najwięcej do powiedzenia. Każda z nas ma pełne prawo do bycia emocjonalną, ale nie możesz pozwolić, aby w szaleństwie i zirytowaniu to emocje mówiły za Ciebie.

Nie pozwól, aby trucizna wlała się do Twojego ciała

Cokolwiek by się nie działo, nie daj się sprowokować. Praktykowanie oddalania od siebie złych emocji pozwoli Ci ignorować kolejne niekomfortowe sytuacje. Reagując w zdrowy sposób, będziesz mogła spać spokojnie i patrzeć sobie w oczy z czystym sumieniem. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 28.08.2017 (aktualizacja: 2017-08-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
znam to, szczególnie z pracy. Zawsze znajdzie się jakaś osoba, która chce cię wyprowadzić z równowagi, tacy trudni współpracownicy. ale można sobie z nimi radzić: http://blog.impel.pl/trudni-wspolpracownicy-jak-sobie-z-nimi-radzic/ . Najważniejsze to zachować spokój i robić swoje.
Dodano: 2017-08-28 14:50:15 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×