Jakiego języka używa na co dzień dobrana para?

Szczera rozmowa z partnerem to największy budulec szczęśliwego związku. Jak powinien wyglądać prawdziwy język miłości?

jakrozmawiapara.jpg

W codziennej rozmowie z partnerem istotne są nie tylko tematy, jakie poruszacie, ale również Wasza kultura rozmowy. Szczery dialog, w którym każde z Was zostanie usłyszane możecie osiągnąć tylko poprzez stosowanie wyznaczonych wcześniej zasad. Wiele związków ma problem z interpretacją swoich słów- wydaje nam się, że w głębi zdania, które wypowiedział partner, kryje się zupełnie coś innego. Aby nauczyć się dialogu, musicie jak najszybciej zwrócić uwagę na kilka jego aspektów. Przede wszystkim zaplanujcie dokładny czas, który poświęcicie na rozmowę- niech będzie to chwila wolna od innych obowiązków. Ustalcie również kolejność mówienia- nie ma nic gorszego niż wyrażające ignorancję przerywanie partnerowi. 

Zastanówcie się, o czym tym razem będziecie rozmawiać. Unikajcie niepotrzebnych nawiązań do spraw i krzywd, które już dawno są za Wami. Pamiętaj, że każdy nowy problem warto rozpatrywać jako odrębny. Staraj się mówić w jak najprostszy sposób- chodzi przecież o rozwiązanie konkretnego problemu. Unikaj również wielu niepotrzebnych gestów, zwracając uwagę na te, które są konieczne, aby wyrazić emocje.... jeśli o nie chodzi, Twój płacz czy krzyk mogą zaburzyć to, co chcesz przekazać partnerowi. Nawet kiedy mówisz o bolesnych sprawach, staraj się zadbać o przejrzystość swojego komunikatu.

Trujące słowa

Istnieją słowa, które potrafią skutecznie zatruć każdą relację. To między innymi zaczynanie zdania od stwierdzenia "Powinieneś". Już sam początek myśli, którą chcemy wyrazić jest przepełniony agresją. Zamiast mówić o tym, co powinien zrobić partner, aby nas uszczęśliwić, może po prostu spytajmy, skąd bierze się jego zachowanie? Nikt z nas nie lubi słyszeć, że coś "powinien". To właśnie powinności, którym nie jesteśmy w stanie sprostać, powodują ogromny wstyd, wyrzuty sumienia i stopniowe wycofywanie się z relacji. 

Wbrew pozorom, w każdym związku powinny istnieć pewne tematy tabu, których nie poruszamy przy każdej możliwej okazji. To między innymi błędy, które już dawno zostały wyjaśnione, a także osobiste problemy, które sprawiają partnerowi szczególny ból. Zanim zechcesz "wbić szpilę" ukochanemu, zastanów się, czy taka rozmowa do czegokolwiek prowadzi?

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 28.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×