Każda z nas potrzebuje przestrzeni w związku. Nie wierzysz? Zobacz, co tracisz!

Wydaje Ci się, że do pełni szczęścia nie potrzebujesz niczego oprócz towarzystwa partnera? Przestań odbierać sobie prawdziwą radość życia!

nosssssaasas.jpg

Twój związek daje Ci tyle szczęścia, że myślisz, że nie potrzebujesz niczego więcej? To dobrze, że jesteś szczęśliwa i spełniona, jednak czasami powinnaś spędzić trochę czasu... ze sobą. Dlaczego warto dbać o przestrzeń, która będzie należała jedynie do Ciebie? Istnieją przynajmniej 4 powody. 

Budowanie zaufania

Jeżeli wszystko robicie razem, nie macie nawet czasu na "sprawdzenie" swojego związku. Pozwól partnerowi spędzać czas z przyjaciółmi i naucz się wykorzystywać chwilę spędzone wyłącznie w swoim towarzystwie. Nie wypytuj partnera, co robił w wolnym czasie i sama również się nie tłumacz. To właśnie zaufanie jest najważniejszym budulcem każdej relacji. Dając partnerowi przestrzeń, wysyłasz mu sygnał, że w pełni mu ufasz. 

Rozwijanie skrzydeł

Nawet jeśli związek spełnia wszystkie Twoje oczekiwania, nie pozwól aby zabrał Ci możliwość dbania o własny rozwój. Zacznij robić coś, na co nigdy nie miałaś czasu- zapisz się ciekawe zajęcia, czy po prostu idź na spacer z przyjaciółką. Wsłuchaj się w samą siebie, a po jakimś czasie będziesz wiedziała, czego potrzebuje Twoje ciało i dusza. Pamiętaj, że będąc szczęśliwa sama ze sobą, dasz partnerowi dużo więcej miłości niż dotychczas. 

Pielęgnowanie relacji z innymi

Związek nie może sprawić, że zapomnisz o ludziach, którzy dotychczas zajmowali bardzo ważne miejsce w Twoim życiu. To właśnie spotkania z nimi wpływają na Twoją osobowość. Jeżeli czujesz, że tracisz kontakt ze starymi przyjaciółmi, zaplanuj spotkanie- pamiętaj, że w pewnym momencie może być za późno na odbudowanie relacji z nimi. 

Docenianie wspólnie spędzonego czasu 

Dawanie sobie wzajemnej przestrzeni sprawi, że każda chwila spędzona wspólnie z partnerem będzie prawdziwą okazją do świętowania. Zaczniecie doceniać najkrótsze momenty, takie jak wspólna kawa przed wyjściem do pracy. Odrobina tęsknoty sprawi, że nie będzie Wam się chciało tracić czasu na kłótnie.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Niedziela 17.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×