Kiedy mama go nie znosi

Zdarzyło ci się kiedyś, że postanowiłaś przedstawić nowego faceta mamie, a ona zamiast księcia z bajki, widziała w nim uosobienie zła?

mama2_cr.jpg

Kiedy mama go nie znosi

Na szczęście czasy, kiedy rodzice wybierali nam partnerów, dawno minęły (i oby nie wróciły). Jednak przynajmniej części z nas zależy na dobrych relacjach z rodzicami, opartych na wzajemnej akceptacji. O tym, jak niekiedy trudno dogadać się z jego mamą, napisano już wiele. Tymczasem, nasze mamy też potrafią wystawić naszym (szczególnie nowym) partnerom "laurkę". Nas niewybredny komentarz mamy niemiłosiernie zezłości, odpowiemy coś równie kąśliwego i awantura gotowa. Ale nie musi tak być. Zastanówmy się, skąd u naszych mam taka podejrzliwość i niechęć.

Wbrew pozorom naszym mamom nie chodzi wcale o to żeby zniszczyć każdy nasz związek. Mama chce dla nas jak najlepiej i gdyby tylko mogła, wyswatałaby nas z księciem Williamem. Dlatego tak dokładnie wypytuje o zawód (najlepiej, gdyby nasz facet wydrukował wyciąg z konta), mówi, że mógłby się lepiej ubierać, a w ogóle to on chyba łysieje. A syn jej koleżanki to... Syn koleżanki nawet gdyby był gorszy, jej zdaniem będzie lepszy, bo jest znany. A taki facet znikąd? Nie wiadomo czy nie będzie zdradzał, czy nie ma nieślubnych dzieci itd. Nasze mamy zapominają w tym wszystkich o dwóch faktach: pierwszym jest to, że każda z nas jest już duża dziewczynką i sama wybiera sobie z kim chce się bawić; drugim, mamy chyba zapomniały jakie one były w młodości. Jakoś nie chce mi się wierzyć, że wszystko konsultowały ze swoimi rodzicami.

mama1_cr.jpg Kiedy mama go nie znosi

Jak to przeżyć? Najlepiej nie reagować agresją. Spokojnie przypomnieć mamie naszą datę urodzenia. Powiedzieć, że jej zdanie jest ważne, ale decyzja niestety nie należy do niej. Warto dbać o dobre stosunki, ale także o własne granice. Jeżeli mama je przekracza (nawet w najlepszej wierze), powiedzieć jej o tym. Delikatnie i bez awantur. Może zapytać, skąd te wątpliwości co do twojego wybranka? W końcu obie jesteście kobietami, a mama być może, zauważyła w twoim facecie coś, czego ty, zaślepiona miłością, nie widzisz?

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: Shutterstock


Dodał(a): Patrycja Fleiszer , Poniedziałek 10.02.2014 (aktualizacja: 2014-02-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×