Kłótnie, których nie mieliście, a powinniście mieć cz.2

Po przeczytaniu pierwszej części artykułu wiesz już, że kłótnie dla związku potrafią być zbawienne. Zobacz więc, dlaczego powinniście toczyć spory o seks, wspólnie spędzony czas oraz sprzątanie.

milosc.jpgDlaczego tylko Ty sprzątasz?!

Zarówno mężowie, jak i żony zgłaszają bardziej satysfakcjonujące życie seksualne w domach, w których mężczyźni biorą udział w obowiązkach domowych. Czym właściwie jest odpowiednia ilość wykonywanych obowiązków? Różni się ona w zależności od pary, ale zgodnie z 40 latami badań, sprowadza się do tego, co pary uznają za sprawiedliwe działanie. Jeśli mężczyzna wykonuje obowiązki domowe nieproszony i z uśmiechem na ustach, należy go ozłocić. Jeśli nie, porozmawiajcie o tym i zróbcie wspólny plan działania, dzięki któremu oboje stworzycie ciepły i czysty klimat w Waszym domu.

Dlaczego przestaliście się dobrze bawić?!

Z wypełnionymi kalendarzami jest bardzo łatwo dać się złapać w codzienną harówkę bez wytchnienia i uczynić ze swojego małżeństwa administrację gospodarstwa domowego. Jednak należy pamiętać, że śmiech skraca odległość między dwojgiem ludzi, więc nie zapomnijcie walczyć o to, abyście pozostali kumplami, których priorytetem jest wspólne, miłe spędzanie czasu. Wieczorne randki są świetne, ale nie zawsze wykonalne. Wykorzystujcie wszystkie najdrobniejsze momenty jak jednodniowe wyjazdy, czy zasypianie. Rano powiedz coś zachęcającego, kiedy kierujesz się do drzwi wyjściowych lub wyraź wdzięczność za wspólnie spędzony czas poprzedniego dnia. Niech ostatnią rzeczą, którą usłyszy od Ciebie Twój partner przed snem będzie, coś miłego. Krótkie i seksowne smsy w ciągu dnia, tchną życie w Waszą relację i oboje przypomnicie sobie, że w pierwszej kolejności jesteście dla siebie przyjaciółmi.

Różnice w poglądach dotyczących częstotliwości seksu.

Te kłótnie mogą ranić i spowodować, że wkrótce zamkniecie się na siebie jeszcze bardziej. Pamiętaj, aby delikatne sprawy załatwiać delikatnie, a także na najwyższym poziomie szczerości. Nie dopuść do tego, aby Twój partner poczuł się zraniony i o to samo poproś jego. Odrzucenie może doprowadzić do ogromnego rozłamu w Waszym związku, dlatego w tym przypadku należy komunikować swoje potrzeby i bolączki subtelnie.

Przygotowania do ślubu.

Podczas gdy Twoja teściowa myśli, że jest pomocna, Ty dostajesz białej gorączki, dlatego odpowiednie granice powinny zostać ustalone. Jeśli jest uciążliwa i lekceważąca Twój partner powinien ją sprowadzić na ziemię i ulokować we właściwym miejscu. Powinien powiedzieć jej grzecznie, że docenia chęć pomocy, ale także, w jaki sposób jej zachowanie wpływa na Wasze przygotowania do ślubu. Jeśli wydaje Ci się, że jego matka ma wyższe miejsce na jego liście priorytetów niż Ty, bardzo prawdopodobne, że ślub dojdzie do skutku, ale Wasz związek szybko zakończy się rozwodem. Do swojej matki mężczyzna powinien podchodzić z szacunkiem, ale też stanowczo.

Dlaczego masz prawo do kłótni?

Stało się. Pokłóciliście się straszliwie i nie wyglądało to ładnie. Zamiast zamiatać problem pod dywan, ustalcie, dlaczego doszło do sporu. Omówicie, co  poszło nie tak, jak się czuliście i jak zamierzacie zapobiec następnym kłótniom. Ważne, aby z każdego sporu wynosić odpowiednią wiedzę, która pomoże Wam komunikować się lepiej. Nie wracajcie do złych chwil. Zamiast tego spróbujcie odkryć znaczenie i sens konfliktu, które leżą u jego podstaw. Rozważenie skutków kłótni, może stać się jednym z najbardziej produktywnych sposobów walki o małżeństwo.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Sobota 30.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×