Komplementy, których pragną mężczyźni (w tajemnicy)

Wszyscy kochają komplementy. Sprawiają one, że ludzie czują się doceniani, szanowani i kochani. My kobiety wiemy, że komplementy zasadniczo wpływają na związek, dlatego nie zapominajmy, że mężczyźni także są wrażliwi i również ich pragną. Zobacz, jak komplementować mężczyznę, aby naprawdę to docenił.

iStock-499740416.jpg

Rozśmieszasz mnie

Jonathan Bennett certyfikowany doradca, a także trener relacji wyjaśnia, że wszyscy faceci chcą posiadać umiejętność doprowadzania kobiet do śmiechu, ale nie wszyscy odnoszą sukces. Jeśli Twój partner Cię rozśmiesza, powiedz mu to. Wszyscy lubimy żartować z najbliższymi, więc daj mu znać, że doceniasz jego niepowtarzalne poczucie humoru.

Czuję się bezpiecznie w Twojej obecności

Kochana i dostrzegana. Wszyscy niezależnie od płci, chcą odczuwać głęboki związek z innymi istotami. Jest to zapisane w naszym DNA. Powiedz partnerowi, że w jego towarzystwie czujesz się bezpiecznie. Każde uczucie przetrwa tak długo, jak będzie prawdziwe, dlatego nie staraj się komplementować czegoś, czego nie ma. Inteligentny emocjonalnie mężczyzna szybko to dostrzeże i będzie czuł się oszukany.

To, co w Tobie podziwiam…

Mężczyźni podobnie jak kobiety pragną czuć się pożądani. Chcą być z kobietami, które akceptują ich takimi, jakimi są. Najgorsze, co można zrobić partnerowi to sprawić, że będzie czuł się, jak projekt do naprawienia. Komplementy, które okażą mu uznanie za to, kim jest, zawsze zwyciężą. Nie bój się mówić partnerowi, że go doceniasz i podziwiasz. Im bardziej konkretne będzie wyraz Twojego szacunku, tym lepiej. Komplementując w ten sposób, sprawisz, że mężczyzna poczuje, że wnosi coś pozytywnego do związku, a to niesamowite uczucie.

Dzięki Tobie czuję się…

Barbara E. Russel autorka książki „Tak, powiedziałam nie!” twierdzi, że słowa „dzięki tobie czuję się wspierana” są najlepszą alternatywą dla słów „jesteś najlepszy”. Podkreślanie, że dzięki temu konkretnemu mężczyźnie czujesz się lepiej, sprawi, że on też się tak poczuje. 

Pomagasz mi, kiedy…

Zamiast prostego „dziękuję” powiedz „dziękuję, że pomogłeś mi w sprzątaniu po kolacji/ zabrałeś mnie na uroczą randkę”. To lepszy sposób na podziękowanie za przemyślany i miły gest z jego strony. Pokazuje, że zauważasz te duże i małe sposoby na wsparcie, zrozumienie i odpowiedź na Twoje potrzeby emocjonalne.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 04.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×