Masz niskie poczucie własnej wartości? Oto 3 niebezpieczeństwa, jakie zagrażają Twojemu związkowi

Przeżywacie kolejny kryzys? Możliwe, że problem tkwi w Tobie. Zobacz, dlaczego już dziś musisz pokochać samą siebie!

poczuciewartosci.jpg

Niskie poczucie własnej wartości to jedna z największych przeszkód na drodze do szczęśliwego, spełnionego związku. Twój brak wiary we własne siły sprawia, że podświadomie niszczysz relację, która Was łączy. Oto 3 niebezpieczeństwa dla związku, jakie niesie za sobą Twój brak miłości do samej siebie.

Testowanie

Przez to, że nie szanujesz samej siebie, cały czas nie możesz uwierzyć, że zasłużyłaś na miłość ukochanego. Dlatego potrzebujesz nierealnych dowodów miłości. Twój partner może być bardzo zmęczony napięciem i stresem wywołanymi przez Twoje wymagania. Wydaje mu się, że bez względu na to, co dla Ciebie zrobi, cały czas będziesz nieszczęśliwa. Potrzeba ciągłego otrzymywania dowodów miłości świadczy również o braku zaufania do ukochanego. Pozwól Wam na odrobinę spontaniczności, a miłości szukaj w codziennych gestach.

Ostrożność

Skoro wydaje Ci się, że nie zasługujesz na miłość, jeszcze bardziej boisz się kolejnych wspólnych kroków, które mogłyby Was do siebie zbliżyć. Dla Ciebie wiąże się to z ogromnym ryzykiem. Wolisz stać w miejscu niż zostać porzucona, gdyby coś poszło nie tak... Nie umiesz obdarzyć swojego partnera zaufaniem, mimo że nie masz realnych podstaw aby się tak zachowywać.  Uwierz w siebie i pozwól związkowi na naturalny rozwój. Inaczej Twój partner może zacząć wycofywać się z relacji.

Poświęcenie

Zgadzasz się na związek za wszelką cenę, nawet jeśli odbywa się to kosztem Twojego zdrowia? Osoby z niskim poczuciem własnej wartości bardzo często wchodzą w trudne relacje, usprawiedliwiając krzywdzące zachowania partnera swoimi kompleksami. Pamiętaj, że Twoje postrzeganie samej siebie może mijać się z prawdą... Każda z nas ma swoje wady, ale też każda z nas zasługuje na miłość i szacunek. Nie musisz być zadowolona z samego faktu, że ktoś z Tobą jest. Zwróć uwagę na jakość swojego związku i zastanów się, czy partner traktuje Cię sprawiedliwie.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Wtorek 25.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×