Media społecznościowe a związek - co o Twojej relacji mówi Twoje... konto na Facebooku?

Sfotografuj to i zamieść w mediach społecznościowych. Inaczej może nie być prawdą!

iStock-653330366.jpg

W dzisiejszych czasach wiele par musi negocjować wspólną politykę obchodzenia się z mediami społecznościowymi. Snapchat, Instagram, Twitter, Facebook! Jest tak wiele miejsc "do potwierdzenia" tego, że oficjalnie jesteście parą!

Czujesz oburzenie? Nie należysz do tej grupy? Nie musisz się martwić. Zgodnie z badaniami ci, którzy ze swojego związku nie robią publicznej relacji, są najszczęśliwsi.

Oczywiście to zupełnie normalne, że pary chcą publicznie okazywać dumę z ukochanych. Jak się okazuje, istnieje pewna korelacja między rzeczywistym szczęściem a publikowanymi w mediach społecznościowych zdjęciami słodkich chwil przeżytych z partnerem.

Zacząć należy od tego, że ludzie, którzy nie korzystają z serwisów społecznościowych są, ogólnie rzecz biorąc, szczęśliwsi. Niejednokrotnie udowodniono, że ich nadmierne używanie jest związane z depresją. Wszystko dlatego, że użytkownicy porównują swoje życia z życiem innych, które oczywiście w social mediach oddaje wyłącznie jego pozytywne aspekty.

To chyba zrozumiałe, że człowiek naprawdę szczęśliwy i zadowolony z życia, w tym również ze związku, uczestniczy w nim realnie, nie aktualizując kolejnych zdjęć i statusów.

Kolejny element układanki to po prostu fakt, że publikując setki zdjęć, pojawia się oczekiwanie, iż otoczenie, któremu komunikuje się swoją relację, odczyta to jako perfekcyjnie szczęśliwe życie. Innymi słowy, oczekujemy, że uda nam się wzbudzić w sobie szczęście, sprawiając, że inni zaczną myśleć, że jesteśmy szczęśliwi.

Prawda jest taka i chyba każdy podświadomie to rozumie, że prawdziwie szczęśliwi ludzie nie szukają takiego potwierdzenia z zewnątrz. Ich szczęście wynika z bycia razem, więc nie muszą tworzyć iluzji doskonałości, ponieważ nie czują, że mają coś do udowodnienia.

Oczywiście nie oznacza to zaprzeczaniu bytu partnera na siłę. Inne badanie wykazało, że ludzie, którzy na bieżąco aktualizują swój status związku na Facebooku, są bardziej zaangażowani w związek niż ci, którzy tego nie robią.

Zdjęcie: iStock

Źródło indy100 Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 22.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×