Miłość platoniczna- czy może dać Ci szczęście?

Każdy z nas przeżył ją chociaż raz. Czy miłość platoniczna ma jakiekolwiek zalety? Okazuje się, że nie ma lepszej lekcji, jaką mogłybyśmy dostać od życia!

miloscplatonicnaaa.jpg

Miłość platoniczna to relacja pozbawiona cielesnej więzi. Pojawia się wtedy, gdy druga osoba staje się bliska naszemu sercu, jednak z pewnych powodów nie możemy dzielić z nią codziennych spraw. Zazwyczaj niesie ze sobą ogromną tęsknotę i cierpienie, stanowi jednak ważną lekcję, którą możemy wykorzystać w przyszłości. To właśnie platoniczne uczucie jest pozbawione wszelkich wymagań czy działań zgodnie z własnym interesem. Innymi słowy, to głęboka przyjaźń i chęć bezinteresownego poświęcenia się dla drugiej osoby. Niestety, uczucie często bywa nieodwzajemnione, dlatego zwykle kojarzy nam się z nastolatkami. Mamy jednak złą wiadomość: możesz przeżyć ją w każdym wieku.

W miłości platonicznej nie ma miejsca na pożądanie, nachalność czy zaborczość. To czyste uczucie, które sprawia, że mimo wielu przeszkód stojących na drodze do wielkiego szczęścia, doceniamy samą możliwość kochania drugiego człowieka. To jedyny, znany ludzkości rodzaj zakochania, które samo w sobie niesie wielką radość. Jeżeli kiedykolwiek byłaś zakochana bez wzajemności, oto 4 ważne lekcje, które warto dobrze wykorzystać: 

Prawdziwe uczucie wymaga poświęceń

Aby stworzyć szczęśliwy związek, czasami musimy zrezygnować z własnej wygody... i  nie tylko. Niekiedy to właśnie poza związkiem przeżywamy poważne problemy. Jeżeli chcemy, aby nasza relacja była silna, nie możemy oczekiwać od partnera, że wspólny czas będzie zawsze piękny i romantyczny- chyba nie o to w tym wszystkim chodzi. Warto nauczyć się, że w prawdziwej miłości poświęcenia nie są czymś niewykonalnym.

Warto doceniać każdą szczęśliwą chwilę

Ci, którzy stracili miłość, doskonale wiedzą, jak ważna jest każda chwila przepełniona radością. Jeżeli kiedykolwiek przeżyłaś platoniczną miłość, przypomnij sobie, jak wiele w tamtym momencie oznaczałby dla Ciebie zwyczajny spacer z obiektem westchnień. Doceniaj każdy, najdrobniejszy gest pełen ciepła, jaki otrzymujesz od partnera. 

Bezinteresowność zostanie wynagrodzona 

Bez względu na to, czy jesteś bezinteresowna wobec partnera, czy przyjaciół, Twoja uczciwość prędzej czy później zostanie doceniona. Nawet jeśli wydaje Ci się, że czasem partner nie zauważa Twoich pozytywnych zachowań i pomocy, jaką mu dajesz, bycie dobrym i szlachetnym człowiekiem sprawia, że bardziej kochamy samych siebie.

FIZYCZNOŚĆ NIE MA WIĘKSZEGO ZNACZENIA 

Masz okazję być w szczęśliwym związku? Zapewne wiesz, że to, jak wygląda Twój partner, po pewnym czasie nie ma żadnego wpływu na Waszą relację. Również tego uczy platoniczna miłość- najważniejsze w nas jest to, co znajduje się wewnątrz.  

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 14.09.2017 (aktualizacja: 2017-09-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×