Najbardziej niebezpieczne porady terapeutów par cz.1

Randki dla większości ludzi są trudnym przedsięwzięciem, zatem poruszają się w ich świecie dość luźno. Wiele osób zwraca się do ekspertów trudniących się relacjami między ludźmi, aby dowiedzieć się, jak sterować okrętem po błotnistych wodach romantyzmu. Okazuje się, że ufanie terapeutom nie zawsze daje najlepszy wynik. Niektóre z ich porad mogą okazać się nie do końca trafione. Zobacz, które.

iStock-610142522 (1).jpg

Nie idź wściekła do łóżka

Chodzenie spać z negatywnymi emocjami wydaje się jednym z pierwszych związkowych faux pas. Ta pozornie wszechobecna porada może nie być najlepszym rozwiązaniem dla każdej sytuacji. Dr Amy Serin twierdzi, że wiele par odbiera tę radę, jako zmuszenie się do próby rozwiązania problemu przed snem. To może przynieść odwrotny skutek, ponieważ jeśli jedna lub dwie osoby są złe, najlepiej nie omawiać problemu, dopóki emocje dostatecznie nie opadną. W takim przypadku warto iść do łóżka i poczekać na moment, kiedy partnerzy będą spokojni. Warto spojrzeć na sytuację racjonalnie i rozwiązać problem w odpowiedniej dla Was obojga chwili.

Wybaczaj

Przebaczanie jest często reklamowane, jako największa cnota w związku. Zwłaszcza w kontekście partnerstwa. Jeśli komuś jest naprawdę przykro, korzystanie z tej konwencjonalnej mądrości o przebaczaniu i zapominaniu, może wyłącznie pogorszyć sprawę. Zdarza się, że przebaczanie nie jest słuszne, ponieważ w niektórych przypadkach może pogorszyć sytuację między parterami. Co więcej, rada „zawsze przebaczaj”, dla kogoś, kto trwa w związku, w którym jest psychicznie i fizycznie nękany jest najgorszym, co można mu przekazać. Podczas gdy drobniejsze wykroczenia mogą być godne rozgrzeszenia, osoba, która zawiniła, powinna mieć świadomość, że skrzywdziła.

Skorzystaj z porad terapeuty

Kiedy po niektórych aspektach życia trudno poruszać się samodzielnie, bardzo często najlepszym pomysłem jest udanie się po poradę do kogoś, kto spojrzy na problem z odpowiednim dystansem, a do tego jest doświadczony w rozumieniu relacji damsko-męskich ze specjalistycznego punktu widzenia. Specjaliści są odpowiednio przeszkoleni, do pomocy w podejmowaniu zdrowych i świadomych decyzji. Niestety wielu z nich mówi swoim pacjentom, co mają robić i jak rozwiązywać konkretne sytuacje. Barbara Winter, licencjonowany psycholog, uważa, że pacjent powinien samodzielnie podejmować wszelkie decyzje i dodaje, że owszem, można dać radę komuś, kogo zna się bardzo dobrze, ponieważ wtedy jest się nieco bardziej uprawnionym do takiej, a nie innej decyzji.

Zdjęcie: iStock

Źródło:thelist.com 


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Piątek 24.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×