Naukowcy: Istnieje kilka rzeczy, które łączą wszystkich Twoich eks!

Nawet jeśli nie utrzymujesz poprawnych stosunków ze swoimi dawnymi partnerami, ich wszystkich łączy bardzo wiele! Być może mogliby się nawet polubić...

eeeeeks.jpg

Nie każda z nas ma możliwość spotkania miłości życia już na początku swojej drogi. Zdarza się, że tego jedynego musimy szukać latami. Czy zastanawiałaś się jednak kiedyś, jakiego "klucza" używasz, dobierając swoich partnerów? Okazuje się, że mimo że oni się zmieniają, Ty cały czas jesteś taka sama, a w swoich wyborach, bez względu na upływający czas, kierujesz się ciągle tymi samymi wartościami.

Badaniami dotyczącymi kwestii wyboru partnerów postanowił zająć się profesor psychologii,  Paul Eastwick. W ramach badania, przeanalizowano cechy 1000 osób pozostających w związkach lub przeżywających rozstanie. Okazuje się, że typ człowieka, który wybieramy, najczęściej odzwierciedla osobiste upodobania lub to, gdzie mieszkamy.

Miejsce naszego urodzenia ma ogromny wpływ na naszą miłosną przyszłość. To właśnie w najbliższej okolicy poznajemy najlepszych przyjaciół i... ich przyjaciół. Mimo że do dyspozycji mamy Internet, wybieramy osoby z bliskiej okolicy. To właśnie w ich towarzystwie czujemy się swobodnie. Jest to związane z podobnym wychowaniem czy wspomnieniami. Osoby z najbliższego otoczenia mają zazwyczaj takie same wartości czy przekonania religijne. 

Jeśli chodzi o wygląd naszych partnerów, najczęściej są oni do siebie bardzo podobni. Nie mówimy tutaj jednak nawet o wzroście, kolorze włosów czy oczu. Bardzo ważny dla kobiet jest po prostu ogólny sposób bycia wybranka, który pływa na jego wizerunek. Dlatego nasi eks wykonują najczęściej podobne ruchy, używają tych samych sformułowań, a do tego mają podobne przyzwyczajenia. Jak myślicie, czy Wasi byli partnerzy mogliby zostać najlepszymi kumplami?

Zdjęcie: iStock

Źródło : Refinery29.com 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 28.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-28)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×