Nie proś go o miłość, której nie ma. Nie warto!

Pozwól mu odejść, kiedy tego chce. To najlepsze rozwiązanie dla Ciebie i Twojej przyszłości. Dlaczego?

milosc proszenie.jpg

Wszystkie znaki na niebie i ziemi mówią o tym, że on nie chce już z Tobą być. Rozmawiał z Tobą już cztery razy i wyraził się jasno- chce odejść. Nie możesz uwierzyć, bo przecież właśnie planowaliście wspólne wakacje, w dodatku łączy Was tak wiele pięknych doświadczeń... Co możesz zrobić w takiej sytuacji? Pozwól mu pójść jego drogą. Mimo że Twój świat się zawali, ostatecznie dużo łatwiej jest znieść samotność niż uporczywe trzymanie się nieodwzajemnionej, wyniszczającej całe Twoje życie miłości.

Istnieją rzeczy, o które nie warto walczyć za wszelką cenę- zwłaszcza, jeżeli ceną jest Twoja wartość. Żebranie o miłość wyraża Twój brak szacunku do samej siebie i Twojego zdrowia. Czy w miłości chodzi o to aby tracić samego siebie? Jeżeli Twój partner doprowadził Cię do momentu, w którym przestałaś liczyć się z własnym "ja", być może to najlepszy argument, aby odpuścić. Im szybciej to zrobisz, tym lepiej. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić, zwłaszcza że proszenie o miłość jest głęboko zakorzenione w... Twoim dzieciństwie!

Okazuje się, że jeśli jako mała dziewczynka musiałaś prosić o akceptację i miłość rodziców, możliwe że przeniosłaś podobne schematy do swojego związku. Wydaje Ci się, że na miłość wystarczy "zasłużyć", dlatego jako odrzucona kobieta kochasz jeszcze bardziej, starasz się robić wszystko, o co zostaniesz poproszona, nie biorąc pod uwagę swoich możliwości i sił. Takie zachowanie wykańcza Cię psychicznie i fizycznie. Zanim kolejny raz podejmiesz walkę o nieudany związek czy nieodwzajemnioną przyjaźń, przypomnij sobie kim tak naprawdę jesteś.

Ludzie w naszym życiu pojawiają się i odchodzą- nie zawsze jest to związane z naszym charakterem czy niewłaściwym postępowaniem. Pamiętaj, że bardzo trudno znaleźć "bratnią duszę", zarówno w miłości, jak i przyjaźni. Każdy z nas poszukuje czegoś innego- warto pogodzić się z tym jak najwcześniej. W jego odejściu nie musi chodzić o Ciebie. Nie jesteś w stanie wpłynąć na losy wszystkich bliskich Ci ludzi, możesz jednak zadbać o siebie i swoją przyszłość. Kochając samą siebie, jesteś w stanie przejść przez najtrudniejsze momenty!

Skup się na sprawach, które dają Ci prawdziwą radość i zacznij być dla siebie dobra! Postaraj otaczać się ludźmi, którzy lubią Cię taką, jaką jesteś. Swoją zewnętrzną siłę warto znać nawet w udanym związku. Uzależnianie poczucia szczęścia od drugiej osoby to ryzykowne rozwiązanie. 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 07.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×