Nie zgadzacie się w tych kwestiach? Chyba nie powinniście się pobierać…

Upewnij się, że welon, w którym zmierzasz do ołtarza, nie jest uszyty z czerwonych, ostrzegających flag.

iStock-541856190.jpg

Szczęśliwe i trwałe małżeństwo zaczyna się jeszcze przed ślubem. Brak szczerej rozmowy oraz zamiatanie niewygodnych tematów pod dywan spowoduje, że Wasza wspólna droga od samego początku będzie skazana na niepowodzenie. Aby uniknąć niespodzianek oraz poważnych problemów w małżeństwie warto przedyskutować z partnerem wzajemne oczekiwania i plany. Jeśli nie zgadzacie się w tych kwestiach, być może małżeństwo nie jest Wam pisane.

Posiadanie dzieci

Niezgoda w tej kwestii nie musi być powodem do rezygnowania ze ślubu pod warunkiem, że rozmawiacie o wyborze najdogodniejszego czasu na posiadanie dzieci. Jeśli jedno z partnerów pragnie mieć dzieci, a drugie widzi w tym problem i nigdy nie planowało potomstwa, przyszedł czas, aby zastanowić się nad słusznością małżeństwa. W przypadku tykających zegarów biologicznych musicie pamiętać, że ta rozmowa ma datę ważności. Jeśli od dawna wiesz, że nie chcesz mieć dzieci, powinnaś komunikować o tym głośno, od samego początku.

Wspólne plany na przyszłość

Porozmawiajcie o tym, jakie są Wasze oczekiwania w stosunku do życia. Pamiętaj, że wszystko jest negocjowalne. Możecie stworzyć listę planów na przyszłość i uzgodnić, jakie kompromisy Was uszczęśliwią.

Znaczenie rodziny

W idealnym świecie konflikty rodzinne nie istnieją, jednak każdy, kto świadomie stąpa po ziemi wie, że te pojawiają się nieuchronnie. Mogą być zwykłymi błędami w komunikacji, ale powinniście wiedzieć, że tego rodzaju problemy powinny być rozwiązywane w zalążku. Planujecie spędzić ze sobą resztę życia. Wasze rodziny będą Wam towarzyszyły. Ich stosunek będzie miał wpływ na dynamikę związku. Jeśli teraz nie możecie dogadać się w tej kwestii, warto przemyśleć wspólną przyszłość.

Finanse

Rodzinny budżet to bardzo ważny temat do omówienia przed ślubem. Pieniądze mają to do siebie, że wywierają ogromny nacisk na związki. Często są również powodem rozpadu małżeństw. Porozmawiajcie o Waszych planach finansowych.

Podział pracy

Opinie dotyczące obowiązków domowych z pewnością pojawią się, zanim się pobierzecie. Aby zachować jasność, upewnij się, jakie oczekiwania w stosunku do Ciebie ma partner i wyjaśnij mu, jak Ty widzisz podział obowiązków. Niektórzy ludzie mają bardzo tradycyjne poglądy dotyczące prowadzenia domu. Bądź szczera i wyjaśnij partnerowi, czym chcesz, a czym nie chcesz się zajmować. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 13.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×