Nowy związek po ciężkim rozstaniu - 4 rzeczy, na które musisz uważać

Właśnie przebrnęłaś przez trudne rozstanie i nagle na horyzoncie pojawił się on. Zanim umówisz się na randkę, koniecznie zadaj sobie kilka istotnych pytań...

nowyzwiazek.jpg

Czy po trudnym rozstaniu masz jeszcze szanse na szczęście? Oczywiście że tak! W tej kwestii warto jednak kierować się przede wszystkim rozsądkiem. Mimo że na początku możesz podchodzić do nowej relacji z entuzjazmem, istnieją 4 rzeczy, na które powinnaś zwrócić uwagę, zanim zabrniesz za daleko i skrzywdzisz nie tylko jego, ale i siebie... 

Lekarstwo

Zastanów się, czy mężczyzna, którego poznałaś ma jedynie uleczyć Twoje skrzywdzone serce. Jeśli tak- nie tędy droga. Po rozstaniu warto dać sobie czas na powrót do równowagi psychicznej. Mimo że wydaje Ci się, że Wasz wspólny czas coraz bardziej Was do siebie zbliża, a Ty czujesz się lepiej, możliwe, że spotykając się z nowym partnerem chcesz jedynie wyleczyć nadszarpnięte poczucie własnej wartości.

Tęsknota

Odpowiedz sobie szczerze na pytanie, czy nie szukasz w nowo poznanym mężczyźnie cech swojego byłego chłopaka? Warto pogodzić się z tym, że nie wrócisz do dawnego związku, a każdy człowiek jest inny i potrzebuje czego innego do szczęścia. Jeżeli przyłapałaś się na tym, że cały czas porównujesz obu mężczyzn to znak, że nie jesteś gotowa na nowy związek. 

Ty 

Czy zdążyłaś już polubić samą siebie po rozstaniu? Zdefiniowanie własnego ja po rozpadzie związku może zająć Ci trochę czasu i nie warto robić tego za pomocą nowej relacji. Zastanów się, czy umiesz na nowo polubić swoje towarzystwo, bez obecności byłego partnera. Jeśli nie ma w Tobie akceptacji dla sytuacji, w jakiej się znalazłaś, w nowym partnerze będziesz szukała przede wszystkim terapeuty.

Zamknięty rozdział? 

I nie chodzi tylko o to, czy były parter zabrał już wszystkie swoje rzeczy. Jeśli nadal ukradkiem przeglądasz jego zdjęcia, nie angażuj w to mężczyzny, który pojawił się na Twojej drodze. Dopiero wybaczenie i pogodzenie się z sytuacją sprawi, że będziesz mogła zacząć swoje życie uczuciowe od nowa.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Lena Myśliwska , Piątek 16.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-16)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×