O te rzeczy partner nigdy nie powinien Cię prosić!

Mężczyzna Twojego życia powinien być kochający, ale także wspierający i godny zaufania. Każda relacja powinna być oparta na równości. Jeśli partner stawia Cię w niekomfortowych sytuacjach, powinnaś przemyśleć słuszność Waszego związku.

iStock-53731f2574.jpg

Zmień się

Niezależnie od tego, czy jest to wyłącznie mała zmiana stylu, czy ogromna zmiana Twoich przekonań, nie powinnaś tego robić! Mężczyzna nigdy nie powinien dążyć do zmiany tego, co Cię definiuje. Jak miałabyś być szczęśliwa, gdyby mężczyzna każdego dnia powtarzałby Ci, że wolałby Cię inną? Chęć zmiany powinna zależeć wyłącznie od Ciebie!

Spędzaj mniej czasu z rodziną i przyjaciółmi

Szczęśliwe związki to zwykle te, które składają się z dwóch indywidualności pragnących połączyć własne życia. Zdrowa równowaga pomiędzy mężczyzną Twojego życia, a rodziną i przyjaciółmi, jest prawdziwym złotem dla relacji. Jeśli partner prosi Cię o ograniczenie kontaktu z bliskimi, może być to oznaką kontroli, zazdrości i braku zaufania.

Zmień cele zawodowe

Nigdy nie powinnaś być proszona o zminimalizowanie własnych ambicji i marzeń. Jeśli Twoja praca wpływa negatywnie na rodzinę, to zrozumiałe, że mężczyzna chce o tym dyskutować. Jeśli zaś stawia Ci ultimatum, wyłącznie z własnych pobudek oznacza to, iż czuje zagrożenie swojego statusu.

Porzuć to dla mnie

Związki mogą wymagać kompromisu, ale nigdy całkowitego poświęcenia wymaganego od jednej ze stron. Wszystko, o co prosi mężczyzna, a co jest związane z Twoim szczęściem, tożsamością lub zdrowiem jest kategorycznie zabronione. Zanim coś oddasz (pasję, czas), upewnij się, że nie jest to jednostronne wymaganie, które może przerodzić się w coś dużo groźniejszego.

To dla Ciebie niekomfortowe? I tak musisz to zrobić

Partner nie powinien używać żadnych pretekstów do postawienia Cię w niekomfortowej sytuacji. Nie powinien Cię prosić o wykonywanie zadań lub wygłaszanie poglądów, z którymi się nie zgadzasz.  Czujesz, że zagraża to Twojej reputacji lub relacjom z otoczeniem, pamiętaj, że nic nie musisz. Stawianie Cię w scenariuszu, który nie ma rozwiązania, powinien dać Ci do zrozumienia, że najwyższy czas na podjęcie pewnych decyzji.

Zdjęcie: iStockDodał(a): Małgorzata Rosiak , Niedziela 18.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
to powinno działać w obie strony. Ty też o te rzeczy nie proś partnera. pokochałaś go takim jaki jest.
Dodano: 2017-06-20 14:08:50 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×