Oto granice szacunku, których nigdy nie przekraczają pary w dobrych związkach

Dobry związek to taki, który umie sprostać każdej sytuacji bez wzajemnego poniżania się. Jakich granic nigdy nie wolno Wam przekroczyć?

ponizaniezwiazek.jpg

Bez względu na to, z jakimi borykacie się problemami, żadne z Was nie powinno dopuścić się destrukcyjnych zachowań, które niszczą Waszą relację, bez względu na jej staż czy siłę. Oto one:

Manipulacja

Nieważne, które z Was wykorzystuje tę metodę, aby osiągnąć zamierzone cele. Manipulowanie ukochaną osobą jest bardzo proste- w końcu kieruje się ona przede wszystkim wielkim uczuciem. To właśnie ono uniemożliwia dokonanie trzeźwej oceny sytuacji. 

CHOROBLIWA KONTROLA

Zauważyłaś, że od jakiegoś czasu każde Twoje wyjście na kawę z przyjaciółką jest okupione godzinami tłumaczeń przed partnerem? Być może działa to również w drugą stronę? Narzucanie drugiej osobie swojego zdania w każdej dziedzinie życia oznacza nie tylko brak zaufania, ale również  chęć "posiadania" partnera. Zastanów się, czy Twoja wolność powinna kończyć się tam, gdzie zaczyna się jego chorobliwa zazdrość.

Ośmieszanie

To bardzo wyrafinowany sposób wyrządzania krzywdy emocjonalnej. Ośmieszanie może dotyczyć Twoich zdolności kulinarnych czy tego, jaką jesteś kochanką. Nieważne, w jakich okolicznościach masz z nim do czynienia- w dobrym związku takie metody rozmowy są po prostu nie do zaakceptowania.  

PRZEKONANIE O NIESZCZEROŚCI PARTNERA 

Jesteś pewna, że Twój ukochany Cię oszukuje, mimo że nigdy nie złapałaś go "na gorącym uczynku"? Zastanów się, skąd bierze się Twoje przekonanie o jego nieszczerych zamiarach. Być może chodzi jedynie o Twoje poprzednie doświadczenia? Fałszywe oskarżenia mogą zniszczyć nawet najtrwalszy związek.

WROGOŚĆ

W każdym przypadku wygląda ona nieco inaczej. Może to być ciągłe krytykowanie decyzji drugiej osoby, a także niedocenianie jej starań. Jeżeli poczynania partnera nie podobają Ci się na tyle, że nie możesz znieść jego obecności, może pora pomyśleć o rozstaniu? 

Ignorowanie potrzeb partnera 

Ignorancja to jeden z największych wrogów każdego związku. Obojętność, którą dajemy drugiej osobie potrafi być naprawdę bolesna- zwłaszcza jeśli dotyczy ważnych, życiowych priorytetów.  

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 12.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Ignorancja to nie jest ignorowanie. Polecam autorowi artykułu słownik.
Dodano: 2017-05-23 12:01:19 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×