Pocieszasz przyjaciółkę po rozstaniu? Te zdania zachowaj dla siebie cz.1

Wspieranie jej w tym delikatnym czasie może być naprawdę trudne.

iStock-512202990.jpg

Twoja przyjaciółka przechodzi rozstanie i ma dość trudności. Chcesz być jej nadzieją i wsparciem, ponieważ jesteś dobrym człowiekiem, ale czujesz, że mówisz nieodpowiednie rzeczy? Oto kilka sugestii dotyczących zdań, których nie można powiedzieć do kobiety, która właśnie przeżywa rozpad związku.


Wiem, jak się czujesz

Większość z nas naprawdę przeżyła rozstanie, więc wypowiedzenie tego zdania może wydawać się kuszące. Nie wolno Ci jednak tego mówić! Problem polega na tym, że niezależnie od historii, nigdy nie dowiesz się, jak czuje się Twoja przyjaciółka. Każdy jest wyjątkowy. Tym zdaniem możesz spowodować, że poczuje, jakbyś minimalizowała jej doświadczenia, porównując je z własnymi. Zamiast tego możesz powiedzieć: Widzę, że naprawdę cierpisz, powiedz mi, co czujesz. Potem słuchaj bez zamęczania jej własnymi opowieściami. Ten moment dotyczy jej, a nie Ciebie.


Daj już spokój

No dobrze, słyszałaś tą samą smutną  historię już dwadzieścia razy i niejednokrotnie analizowałaś wiadomości od byłego faceta przyjaciółki. Otrzymujesz informacje o jego każdej aktualizacji w serwisach społecznościowych i zapytano Cię niezliczone ilości razy, co to znaczy. Możesz mieć dosyć. To zrozumiałe. Ale jedyną rzeczą, która wydarzy się po wypowiedzeniu tych słów, będzie spotęgowanie zranionych uczuć przyjaciółki. Jeśli czujesz, że jest zmęczona i znajduje się w ciemnym tunelu, nie zaszkodziłoby zachęcić jej do rozmowy z profesjonalistą. Nie ma nic złego w szukaniu pomocy, gdy o siebie walczymy.


Tego kwiatu jest pół światu

Są ogromne szanse, że Twoja przyjaciółka doskonale zdaje sobie sprawę z faktu, że wkrótce spotka kogoś nowego. Jednak w tej chwili przeżywa utratę ukochanej osoby i nawet nie chce o tym myśleć! Jej były partner wydaje się jej wyjątkowy i jedyny w swoim rodzaju, a ich związek był dla niej wszystkim. Nie ma nic złego w zachęcaniu  przyjaciółki, aby wróciła do randkowania, ale zdecydowanie nie sugeruj tego od razu! Daj jej czas, zanim poruszysz ten temat. Zamiast zrzucać przysłowiami, powiedz: Wiem, że teraz czujesz się samotna  i smutna. Pamiętaj, że jesteś niesamowita i masz wiele do zaoferowania. Szanuj jej uczucia i skoncentruj się na niej, jako na osobie, a nie maszynie do randkowania.


Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Piątek 26.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×