Pomyśl o tym, zanim zamieszkasz z facetem!

Decyzja o wspólnym mieszkaniu to dowód na to, że wraz z partnerem chcecie dzielić życie także podczas prozaicznej codzienności. Jest to prawdziwa próba dla związku. Zanim zdecydujesz się na ten krok, dobrze przemyśl kilka kwestii!

wspolne mieszkanie2.jpg

Jaka jest Wasza relacja?

Musisz mieć pewność, że decyzja o wspólnym mieszkaniu wypłynęła z tego, ze druga połówka darzy Cię wyjątkowym i szczerym uczuciem. Musi łączyć Was miłość, wierność, zaangażowanie.
Upewnij się, że nie jest to jedynie ucieczka przed samotnością, spełnianie powinności czy obietnicy.  Trzeba się upewnić w tej kwestii, bo nikogo do miłości nie zmusisz...

Podział obowiązków

Dość istotną sprawą jest podział zadań. Obowiązki przypadną na każdego z Was, nie jest możliwe to, aby jeden z partnerów wziął wszystko na siebie. Byłoby to swego rodzaju wykorzystanie i prędzej czy później znalazło odbicie w Waszej relacji.

Porównanie osobowości

Jeśli jesteś domatorką, lubisz spokój i ciszę, a Twój partner to miłośnik imprez i rozrywek, musisz przemyśleć kwestie wspólnego mieszkania. Takie różnice temperamentów sprawią, że nie wytrzymacie ze sobą długo. Dlatego wspólne zastanówcie się, czy lubicie spędzać czas w podobny sposób. Warto też czasem pójść na kompromis i oprócz spokojnego siedzenia w domu, od czasu do czasu zrobić domówkę! Tylko pamiętaj - nikogo na siłę nie zmieniaj!

Zobacz także: 4 sposoby na to, by Twój mężczyzna zawsze myślał tylko o Tobie

Wspólne wzloty i upadki

Uświadom partnera, że wspólne mieszkanie wcale nie wygląda tak kolorowo, jak być może mu się wydaje. To nie sielanka - spada na Was odpowiedzialność za utrzymanie całego domu, a w przyszłości rodziny, to wydatki, a także spędzanie ze sobą czasu prawie non stop, co wiąże się z chwilowymi zgrzytami czy nieporozumieniami. Jeśli oboje jesteście tego świadomi, możecie podjąć wyzwanie!

Foto: Thinkstock
Zobacz też:

ID galerii:618


Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Wtorek 24.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×