Powody, dla których kobiety zakochują się w nieodpowiednich mężczyznach cz.2

Istnieje wiele powodów, dla których kobiety decydują się na związki z nieodpowiednimi mężczyznami. To kwestie niskiego poczucia własnej wartości, niewłaściwych priorytetów oraz silnej potrzeby tworzenia toksycznego związku. Na szczęście, gdy tylko zrozumiesz przyczyny tych wyborów, możesz zamknąć ten rozdział swojego życia i spojrzeć w jaśniejszą stronę przyszłości. Twój wymarzony mężczyzna może być tuż za rogiem!

iStock-520886126.jpg

Pierwszą część artykułu znajdziesz TUTAJ

Myślisz, że go zmienisz

Przekonanie, że mężczyzna, z którym się wiążesz, zmieni pewne cechy charakteru, zachowanie, styl ubierania i przekonania, będąc pod Twoim wpływem, może zaprowadzić Cię na manowce. Nie ma najmniejszego sensu wiązać się z mężczyzną, który Twoim zdaniem już od pierwszych randek wymaga naprawy. Prawda jest taka, że jedyne, co możesz w nim zmienić, jest jego status związku. Zamiast szukać złych mężczyzn, wymagających rzeźbienia, powinnaś zwracać uwagę na tych, którzy posiadają interesujący Cię zestaw cech i priorytetów.

Kierujesz się błędnymi kryteriami

Na przykład wyglądem lub statusem finansowym. Właściciel samochodu wartego tyle, co apartament w Nowym Jorku, nigdy nie będzie w stanie zastąpić mężczyzny, którego wartości, etyka i wierzenia będą Ci bliskie. Jeśli naprawę zależy Ci na zdrowym, szczęśliwym związku, musisz przebić się przez powierzchnię, która być może mówi o nim same piękne rzeczy, ale nie pokazuje tego, co mogłoby świadczyć o tym, że jest tym jedynym. Mając to na uwadze, warto włożyć duszę w poszukiwania, aby określić, co ma dla Ciebie największe znaczenie w związku.

Nie zwracasz uwagi na sygnały ostrzegawcze

Kobiety nie powinny ignorować i pomijać faktu, że mężczyzna, z którym się spotykają, jest na przykład niegrzeczny, zaborczy, nieuczciwy lub zazdrosny. W rzeczywistości również lekceważące zachowanie w stosunku do otoczenia, jest kolejnym wskaźnikiem, że mężczyzna nie będzie w stanie stworzyć zdrowej relacji. Na co jeszcze powinnaś zwrócić uwagę? Na nieustanną potrzebę spędzania z Tobą czasu, na przechodzenie do kolejnych etapów związku z prędkością światła oraz na egoistyczne skłonności. Te wszystkie sytuacje mogą nieść ogromne konsekwencje dla Twojego zdrowia psychicznego. Postaraj się przykładać większą uwagę do tych niepokojących sygnałów

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 03.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×