Powody, dla których kobiety zakochują się w nieodpowiednich mężczyznach cz.1

Zastanawiałaś się kiedyś, dlaczego wciąż spotykasz złych facetów? Oto trzy kluczowe powody, które są odpowiedzią. Przeanalizuj je, a być może wkrótce, zamiast na kolejną żabę, wkrótce trafisz na księcia z bajki.

iStock-619651608.jpg

Masz niską samoocenę

W wielu przypadkach kobiety padają ofiarą swoich złych wyborów, ponieważ walczą z niską samooceną. Badania przeprowadzone w 2014 roku wykazały, że ponad 50 procent kobiet jest niezadowolonych ze swoich ciał, a około 80 procent nie może nawet spojrzeć na siebie w lustrze, nie odczuwając przy tym rozczarowania i nienawiści. Te smutne statystyki pokazują, dlaczego kobiety przyciągają mężczyzn, którzy nie traktują ich dobrze, nie zaspokajają potrzeb, nie zapewniają miłości oraz wsparcia emocjonalnego. Kobiety sądzą, że nie są wystarczająco dobre lub inteligentne i nie zasługują na dobrych mężczyzn. Jeśli Ty również zmagasz się z niską samooceną, pamiętaj, że istnieją kroki, które możesz podjąć, aby z tym walczyć. Kiedy zrozumiesz, jak niesamowita jesteś, przyciągniesz mężczyznę, który to rozpozna i doceni.

Boisz się być sama

Niestety wiele kobiet ma również problem z samotnością. Badania wykazały, że są skłonne do pozostawania w nieszczęśliwych związkach, ponieważ przeraża je perspektywa bycia samotnymi. Jeśli Ty również należysz do grona tych kobiet i chcesz ustatkować się wyłącznie z powodu strachu przed samotnością, popełniasz ogromny błąd, który najprawdopodobniej wpłynie destrukcyjnie na Twoje życie. Trwanie w nieszczęśliwym związku może mieć ogromny wpływ na zdrowie emocjonalne i fizyczne. Spróbuj stawić czoła samotności i nie przegap okazji do spotkania księcia z bajki.

Boisz się zaangażowania

Kolejnym kluczowym powodem jest strach przed zaangażowaniem. Niektóre kobiety celowo sabotują swoje relacje, dążąc do mężczyzn, z którymi nie mają nawet realnych szans stworzenia zdrowego związku. Dlaczego to robią? Ponieważ opcja ta eliminuje ryzyko zranienia. Podobnie jak w przypadku złej samooceny, nad strachem przed zaangażowaniem również można pracować. W szczególności wtedy, kiedy czujesz, że chcesz nawiązać długotrwały szczęśliwy związek. Nadszedł czas, aby stawić czoła obawom, wychodząc poza strefę komfortu i otwierając się na nowych ludzi, doświadczenia i miłości. Warto pamiętać, że bez ryzyka nie ma nagrody.

Drugą część artykułu znajdziesz TUTAJ

Zdjęcie: iStock

Źródło: thelist


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 03.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×