Powody, przez które Twój mąż może być nieszczęśliwy cz.2

Zobacz, dlaczego nieszczęście partnera może mieć ogromny wpływ na Twoje małżeństwo.

iStock-514417272.jpg

Czuje się ograniczany

Prosta krytyka, dotycząca obowiązków domowych, może przekształcić się w poważne problemy małżeńskie. Co więcej, może doprowadzić do odebrania mężczyźnie męskości. Pozwól mu popełnić błędy. Nie kieruj, nie kontroluj, nie ostrzegaj i nie obwiniaj. Wbrew pozorom mężczyźni są bardzo wrażliwi i czytają wszystko, co się do nich mówi. 


Zaczynasz brzmieć, jak jego matka

Kobiety są wojowniczkami z natury. W rzeczywistości zgodnie z badaniami, mają niższe poziomy regulujące stan lęku, co w rezultacie czyni je bardziej nerwowymi. Jeśli masz tendencję do projekcji zmartwień dotyczących męża- ciągle przypominasz mu, aby wziął multiwitaminę, zrelaksował się i powtarzasz, aby wziął parasolkę do pracy, możesz mieć  kłopoty. Mężczyźni nienawidzą być z kobietami, które przypominają im matki. 


Czuje, że nie może cię uszczęśliwić

Życie jest stresujące. Praca może być trudna. Dzieci mogą być przytłaczające i łatwo jest poczuć, że życie  mogłoby być lepsze, jeśli tylko mielibyśmy więcej pieniędzy, lepszą pracę, większy dom. I chociaż te marzenia nie mają nic wspólnego z twoim mężem, to ciągłe wymaganie czegoś więcej może spowodować napięcie w związku. Kiedy koncentrujemy się na rozczarowaniach, które nieuchronnie występują w życiu, a nie w dobrych rzeczach, wszystko zaczyna iść źle. Kiedy mężczyzna stara się, a mimo to nie jest doceniany, czuje, że nie może cię zadowolić, niezależnie od tego, co robi. Jeśli tak właśnie jest, on ostatecznie przestanie próbować. Więc następnym razem, kiedy poczujesz, że musisz ponarzekać na niespełnione marzenia, poświęć chwilę, aby porozmawiać z mężem o wszystkich "cudownościach", które osiągnęliście już jako para.


Brakuje intymności

Nawet jeśli na co dzień nie  doświadczacie konfliktu, nie gniewacie się na siebie i nigdzie się nie spieszycie, w waszym życiu może brakować intymności. Może to nic wielkiego, ale najprawdopodobniej spowoduje kłopoty w raju. Intymność to sposób na rozwój emocjonalny mężczyzny.  Seks uwalnia oksytocynę, a brak jakiegokolwiek kontaktu fizycznego może tworzyć dystans. Może też powodować uczucie odrzucenia, które zaprowadzi męża do poczucia bycia niekochanym.

Zdjęcie: iStock

Źródło: thelist 


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 09.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×