Powody, przez które Twój mąż może być nieszczęśliwy cz.1

Ślub jest jednym z najciekawszych momentów życia. Romantyczna propozycja, wspaniały pierścionek zaręczynowy, bajkowe wesele. Wszystko to krzyczy "szczęśliwi na zawsze". Niestety, po miesiącu miodowym, wiele par staje w obliczu trudnej rzeczywistości i uświadamia sobie, że małżeństwo może być też trudne.

iStock-606671220.jpg

Mężczyźni i kobiety często wchodzą w małżeństwo z fałszywym obrazem życia po ślubie- twierdzi psycholog kliniczny dr Joshua Klapow. O ile mówią, że myślą o ciężkiej pracy na poziomie emocjonalnym, której wymaga małżeństwo, o tyle rzeczywistość dosięga ich prędzej czy później. Oto najczęstsze powody, przez które mężowie stają się nieszczęśliwi.


Niezrozumienie małżeństwa

Poczucie bycia głową rodziny jest potężne. Tak potężne, że w rzeczywistości, wielu mężczyzn zapomina, że osiągnięcie sukcesu małżeństwa, wykracza poza to, że małżeństwo żywi do siebie uczucie. Często nie zdają sobie sprawy, że małżeństwo nie jest dodatkiem do ich życia, ale wezwaniem do zmiany własnego. Dopiero po pierwszych komplikacjach, przychodzi myśl, że małżeństwo zmienia życie. Mężczyźni mają trudności z zaakceptowaniem takiego stanu rzeczy. Chcą żyć według dotychczasowego tempa, uczyć się, rozwijać, zmieniać (lub nie zmieniać). Nie rozumieją, że ich zachowanie ma bezpośredni wpływ na związek. Małżeństwo oznacza również konieczność dorośnięcia. Kochają swoje żony, ale chcą, aby ich życie było takie, jak przed ślubem. 


Nie czuje się doceniany

Kobiety dość często zapominają o docenianiu mężczyzn. W rzeczywistości to, że są niesamowici, potrafią rozśmieszyć, jak nikt inny, dają ogromne wsparcie, zanika pod lawiną informacji dotyczących wynoszenia śmieci lub  złego umieszczenia naczyń w zmywarce. Największym błędem, jaki zauważają specjaliści, jest brak podziwu i szacunku dla mężów. Jeśli chcesz, aby Twój mąż był szczęśliwy,  musisz sprawić, że będzie czuł się kochany i atrakcyjny. Tajemnica numer jeden, to właśnie pielęgnacja. Inaczej może poczuć się zmęczony związkiem.

Zdjęcie: iStock

Źródło: thelistDodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 08.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×