Przestań męczyć się w związku – zasługujesz na więcej!

Zarówno kobiety, jak i mężczyźni od czasu do czasu zadają sobie pytanie, czy nie byłoby im lepiej z kimś innym. Jednak pewne niuanse powodują, że jedni identyfikują problemy i rozwiązują je, a inni dochodzą do wniosku, ze sygnały ostrzegawcze są na tyle silne, aby podjąć decyzję o rozstaniu. Jeśli zastanawiasz się, czy w związku jesteś jeszcze z miłości, czy na siłę, powinnaś rozważyć jego dalsze losy.

iStock-517659826 (1).jpg

Nie jesteś już szczęśliwa

Najlepszym wskaźnikiem tego, czy Twój związek to silna, zdrowa relacja, jest Twoje szczęście. To zrozumiałe, że nie musisz cały czas być szczęśliwa, ale jeśli nieustannie czujesz się źle i nie dostrzegasz już tego ciepła i miłości, które połączyły Was na początku związku, istnieje duża szansa, że Twój partner również rozważa rozstanie. Spróbuj zlokalizować, skąd pochodzi Twój smutek. Odnalezienie korzeni, rzuci jaśniejsze światło na kroki, które będziesz musiała podjąć.

Bierzesz odpowiedzialność za siebie i niego

Najlepszą rzeczą w relacji jest możliwość posiadania kogoś, na kim można się oprzeć, kiedy przychodzą trudne czasy. Jeśli jesteś jedyną osobą w związku, która daje wsparcie, to normalne, że czujesz się wyczerpana. W związku nie powinnaś pełnić nieprzerwanie roli całodobowego wsparcia emocjonalnego. Twój partner również powinien ponosić tę odpowiedzialność. Jeśli tak się nie dzieje, coś jest nie tak.

Jesteś wykorzystywana fizycznie lub emocjonalnie

Z tego typu relacji najtrudniej się wyrwać. Osoby, które patrzą z zewnątrz na kobiety znajdujące się w toksycznych związkach, mogą uznać, że pożegnanie się z partnerem, który krzywdzi, jest łatwe. Wystarczy go zostawić i tyle, prawda? W takich sytuacjach do momentu całkowitego zerwania kontaktu z mężczyzną, a często również najbliższym otoczeniem, błędne koło nieustannie się zamyka. Pamiętaj, że nikt nie zasługuje, aby być lekceważonym. Zerwanie tego typu relacji jest najlepszą rzeczą, którą możesz sobie dać.

Zmieniasz się dla partnera

Kobieta nigdy nie powinna zmieniać się dla mężczyzny. Oddając komuś wszystkie ważne dla siebie aspekty życia i mowa tu o przyjaciołach, hobby, rodzinie, religii, to tak, jakbyś rezygnowała z siebie. Kierując się zdrowymi zasadami, każdy mężczyzna powinien odnosić się z szacunkiem do wyborów, które podejmują ich wybranki, nawet jeśli się z nimi nie zgadzają. Jeśli czujesz, że powoli tracisz swoją tożsamość, powinnaś jak najszybciej wycofać się z tego związku.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Sobota 11.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Dobry tekst. Wszystko się u mnie zgadza. Na szczęście to juz przeszlosc. Dobrze, ze zakonczylam w porę ten niezdrowy związek.
Dodano: 2017-02-21 23:55:45 Zgłoś nadużycie