Pytania, których nigdy nie powinnaś zadawać partnerowi

Te pytania zachowaj dla siebie.

iStock-605769100.jpg

Komunikacja ze współmałżonkiem lub partnerem może być trudna. Możesz mieć najlepsze intencje i pragnienie, aby ukochany zbliżył się do Ciebie, ale sposób, w jaki zdecydujesz się o to poprosić, może doprowadzić do konfliktu między Tobą a partnerem. Po zadaniu niefortunnego pytania, Wasz związek może przejść jeszcze większy kryzys, niż był przed wypowiedzeniem zakazanych słów. 


Zdrowa komunikacja powinna opierać się na przyjemnych rozmowach, ale również poruszaniu kwestii, na których temat macie inne zdanie. Codzienne rozmowy mogą być nastawione na sukces, ale pamiętaj o unikaniu tych pytań.


Dlaczego mnie już nie kochasz?

Z partnerem warto rozmawiać o konkretnych zachowaniach, ale jeśli od razu postawisz mu takie pytanie,  używając oskarżycielskiego tonu, możesz pogorszyć sytuację. Jeśli czujesz, że partner nie zaspokaja Twoich potrzeb emocjonalnych i nie daje Ci tego, czego oczekujesz, zadając mu takie desperackie pytanie, na pewno nie osiągniesz sukcesu.  Zamiast tego doceniaj, kiedy partner robi to, co lubisz- kocham, kiedy trzymasz moją rękę, kiedy jesteśmy razem. Brzmi lepiej, prawda? Dzięki słowom wypełnionym czułością z pewnością dostaniesz odpowiedź, której oczekujesz.


Czy ona jest ładna?

Być może nie uważasz się za osobę zazdrosną, ale takie pytania po prostu czasami wychodzą z ust. Następnym razem, zanim je zadasz, ugryź się w język. Stawiasz partnera  trudnej sytuacji, gdy pytasz coś takiego. Czy wierzysz w to, co odpowiada?  Czy jego odpowiedź nie pobudza Twoich zmartwień i niepewności? Kiedy czujesz, że pytanie nadchodzi, wstrzymaj się i wyjdź do innego pomieszczenia, aby się uspokoić. Pamiętaj, że Twój partner wybrał właśnie Ciebie!


Czy wyglądam w tym grubo?

Przyznaj, że choć raz w życiu zadałaś partnerowi akurat to pytanie. To kolejna niepoprawna kwestia. Wszystko dlatego, że zazwyczaj dotyczy Twojej samokrytyki i wątpliwości na temat własnego wyglądu. W tej sytuacji nie ma bezpiecznej odpowiedzi, którą partner mógłby Ci dać. Niezależnie od tego, co powie, nadal będziesz czuć się źle. Popracuj nad poczuciem własnej wartości. To, że chcesz wiedzieć, czy jesteś atrakcyjna dla partnera, ma sens, ale zadając mu takie pytanie, nigdy nie uwierzysz w jego komplement, ponieważ nie będzie on wypowiedziany z jego własnej woli. Zdrowe poczucie własnej wartości i wizerunek ciała są priorytetem dla szczęśliwego i bliskiego związku.

Zdjęcie: iStockDodał(a): Małgorzata Rosiak , Czwartek 22.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×