Skąd tak naprawdę bierze się jego zazdrość?

Twój partner jest chorobliwie zazdrosny? Zobacz, skąd tak naprawdę się to bierze i jak uchronić związek przed nieuniknionymi skutkami takiego zachowania.

zazdrosc.jpg

Istnieją kobiety, które cieszy zazdrość partnera. Uważają, że to znak doskonale świadczący o jego zaangażowaniu w związek... Pojawia się jednak moment, w którym zazdrość zaczyna być chorobliwa. Partnerowi zaczyna przeszkadzać, że ładnie ubierasz się do pracy lub malujesz przed wyjściem na zakupy do osiedlowego sklepu? To znak, że pora zacząć działać. Skąd tak naprawdę bierze się uczucie zazdrości? Jakie mogą być jej skutki i dlaczego warto w pewnym stopniu zrozumieć partnera?

Przede wszystkim musisz zapytać samą siebie, czy zdarza Ci się świadomie szantażować partnera zazdrością. Być może nieświadomie potrzebujesz, aby uświadomił sobie, że Cię kocha, bo wydaje Ci się, że zdążył już o tym zapomnieć... Zaczynasz go prowokować i chcesz, aby za każdym razem, gdy wychodzisz, zastanawiał się, gdzie jesteś? Uważaj. Jeśli zaczniesz mu udowadniać, że jest zagrożony tylko po to, żeby zwrócić na siebie uwagę, w końcu przywyknie do kontrolowania Cię. Pamiętaj, że istnieją inne sposoby, aby dawna namiętność znowu pojawiła się w Waszym związku. 

Zanim jednak, zirytowana kontrolą, urządzisz partnerowi awanturę, zastanów się, czy Tobie również zdarza się być zazdrosną. Jeśli tak, to dlaczego? Zazdrość to zazwyczaj objaw niskiego poczucia własnej wartości. Czy w ostatnim czasie poświęcałaś partnerowi wystarczająco dużo uwagi? Być może powinnaś trochę częściej mówić mu, że go kochasz. W związku bardzo ważne i budujące jest również wsparcie- zamiast ciągle wymagać, doceń czasem to, z czym na co dzień zmaga się partner. Pamiętaj, że jego zazdrość może wynikać także z wcześniejszych doświadczeń. Być może miał do czynienia ze zdradą w rodzinnym domu lub poprzednim związku i dlatego jest przewrażliwiony? Możliwe, że ciągłe sprawdzanie Cię męczy również jego, jednak nie potrafi się do tego przyznać.

Postaraj się pomóc partnerowi zwiększyć jego samoocenę. Jeśli widzisz, że czuje się z czymś źle, naprawcie to razem. Mimo że jesteście ze sobą już od  kilku lat, mów mu częściej, że nadal wariujesz na jego punkcie. Zadbaj o to, aby wiedział, że nadal jest dla Ciebie atrakcyjny. Jeśli to nie pomoże, spróbujcie porozmawiać. Wyjaśnij mu, jakie są Twoje życiowe priorytety i że nie ma w nich miejsca na zdradę. Spędźcie trochę czasu razem. Następnym razem, gdy będziesz chciała wyjść z przyjaciółką na drinka, zabierz go ze sobą! Pamiętaj, że nieuleczona zazdrość potrafi zniszczyć nawet najbardziej trwałą relację...

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Lena Myśliwska , Wtorek 13.12.2016 (aktualizacja: 2016-12-13)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Ty pismaku!
Dodano: 2016-12-20 00:53:19 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×