Sprawdź, czy jesteś gotowa na małżeństwo!

Zastanawiałaś się kiedykolwiek, czy jesteś gotowa na małżeństwo? To bardzo ważna decyzja, która wpływa na całe życie, dlatego musisz być całkowicie pewna, że ślub to droga, którą obierasz właściwie. Zanim powiesz "tak", sprawdź, czy jesteś gotowa na sto procent.

iStock-504615172 (1).jpg

Najważniejsza decyzja

Jeśli zastanawiasz się, czy małżeństwo jest dla Ciebie, pierwszym podstawowym pytaniem, które powinnaś sobie zadać to, czy naprawdę chcesz wychodzić za mąż. Ta decyzja musi być podjęta samodzielnie, bez nacisków ze strony partnera, rodziny, przyjaciół, a nawet społeczeństwa. W dzisiejszych czasach zdarzają się przypadki, kiedy kobiety wychodzą za mąż ze względu na presję ze strony przyjaciół. Jeśli większość zaprzyjaźnionych par z otoczenia kobiety już dawno wypowiedziała sakramentalne tak, istnieje większe ryzyko presji i nacisku. Głębokie pragnienie małżeństwa, powinno pochodzić prosto z Twojego serca, jeśli stanie się odwrotnie, najprawdopodobniej narazisz się na ból i cierpienie w przyszłości.

Wątpliwości

Według jednej z hipotez na temat gotowości do małżeństwa, jeśli naprawdę jesteś na nie gotowa, jednym z głównych sygnałów jest to, że nie masz żadnych wątpliwości i chcesz spędzić ze swoim partnerem całe życie. A zatem, najlepszym sprawdzianem, który odpowie, czy mężczyzna sprawdzi się dobrze w roli męża, jest jego zachowanie przedmałżeńskie. Idąc tym tokiem rozumowanie - jeśli masz jakiekolwiek obawy, ważne jest, aby omówić je głośno i otwarcie. Badania wykazały, że kobiety, które miały wątpliwości przed zawarciem małżeństwa, dużo częściej podpisywały papiery rozwodowe.

Zaangażowanie

Jeśli myślisz o ślubie, jednym z poważniejszych znaków, które powinny być sygnałem do zakończenia słodkiej bajki, jest poczucie braku zaangażowania. O ile łatwo jest powiedzieć, że masz zamiar spędzić resztę życia właśnie z tym mężczyzną, o tyle trudniej przejść przez wszystkie małżeńskie wzloty i upadki. Jeśli marzysz o ślubie, upewnij się, że byłaś ze swoim partnerem na tyle długo, aby przeżyć zarówno dobre, jak i gorsze dni.

konflikty

Innym ważnym znakiem, który świadczy o gotowości do małżeństwa, są kłótnie. Jeśli wasza relacja nie cierpi po każdej sprzeczce i nieporozumieniu, a Wy, zamiast oddalać, zbliżacie się do siebie to sygnał, że jesteście gotowi. Konflikty w związku sprawiają, że partnerzy lepiej się rozumieją, dzięki temu z biegiem czasu lepiej rozwiązują problemy. Jeśli nie jesteś w stanie zgodzić się ze swoim partnerem, boisz się go stracić i nie znasz środków, dzięki którym mogłabyś wyrazić siebie, podwajasz szansę na szybki rozwód. Wzajemna komunikacja powinna być prowadzona w sposób skuteczny, ale łagodny, zdrowy dla związku.

Rozmowy

Musisz upewnić się, że macie za sobą wszystkie ważne rozmowy, które w przyszłości mogłyby wpłynąć na Wasze małżeństwo. Dyskutowaliście już na temat pieniędzy, tego, czy chcecie mieć dzieci oraz czasu wspólnie spędzonego z Waszymi rodzinami? To bardzo ważne. Badania przeprowadzone przez naukowców dowiodły, że rozmowy o finansach są dużo trudniejsze niż rozmowy o śmierci, polityce i przekonaniach religijnych. Jeśli nie poruszyliście najważniejszych kwestii, warto to zrobić, zanim pójdziecie do ołtarza

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 30.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×