Sprawdź, kto daje Ci najgorsze rady związkowe

Wielu osobom wydaje się, że szczęśliwy związek w życiu każdego człowieka to naturalny proces. Latami doradzają bliskim wyczekiwanie właściwej osoby i bratniej duszy. Często to magiczne myślenie sprawia, że kobiety czują się zdezorientowane i sfrustrowane. Tymczasem to konkretne etapy rozwoju zdrowej relacji, determinują dobry rytm związku. Zobacz, w których miejscach najprawdopodobniej nie powinnaś szukać porad związkowych.

iStock-498739828.jpg

Rodzice

Są dla dzieci wszystkim. Opiekują się nimi, wpajają najważniejsze wartości i pomagają bezpiecznie wejść w dorosłość. W okresie dojrzewania dzieci często przeciwstawiają się rodzicom, ale nie ulega wątpliwości, że w duszy wciąż liczą na ich wsparcie. To właśnie rodzice są pierwszymi nauczycielami budowania związków. Udzielają pierwszych porad dotyczących małżeństwa. Większość dorosłych osób nie wnika w szczegóły małżeństwa swoich rodziców. Warto zwrócić uwagę, czy związkowe rady, które od nich dostajesz, nie są zbudowane na ich doświadczeniach małżeńskich. Rodzice niewątpliwie dają Ci wspaniałe lekcje, ale niektóre z wyzwań, które przed Tobą stoją, różnią się od tych, które napisane były przez ich doświadczenia.

Znajomi

W dzisiejszych czasach większość wiedzy, którą posiadamy na temat relacji naszych znajomych, opiera się głównie na mediach społecznościowych. Na swoich tablicach wymieniają się radosnymi chwilami uwiecznionymi na zdjęciach. Niestety nie zawsze publiczna strona związku odzwierciedla to, co dzieje się za zamkniętymi drzwiami. Większość z nich najprawdopodobniej udzieli Ci złych rad. Dlaczego? Ponieważ nie będą chcieli Cię zranić, szczerym omówieniem problemu. Jeśli masz szczęście, wśród Twoich bliskich znajduje się choć jeden przyjaciel, z którym możesz otwarcie porozmawiać o rzeczywistych wyzwaniach uczuciowych.

Celebryci

Ostatnim i najprawdopodobniej najgorszym źródłem porad związkowych są celebryci. Gwiazdy to tylko ludzie. W przeciwieństwie do reszty świata żyją pod mikroskopem. Wzorowanie się na ich związkach jest nienajlepszym pomysłem. Istnieją dobre przykłady, ale na pewno nie należy się nimi kierować wyłącznie dlatego, że są publiczne. Pamiętaj, że budowanie zdrowej relacji to ogromna odpowiedzialność. Jeśli czujesz, że niektóre problemy Cię przerastają, nie bój się prosić o pomoc. Konflikty w związkach są naturalne, ale ich rozwiązania powinnaś szukać w naprawdę zaufanych i rzetelnych źródłach.  

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 26.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
ja bym do tego dodała różne portale i pracujących w nich domorosłych psychologów od siedmiu boleści.
Dodano: 2017-07-30 21:56:35 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×