Sygnały, które świadczą o tym, że nie jesteś gotowa na małżeństwo cz.1

Ślub to wielka sprawa. Ludzie spędzają długie lata planując ten dzień, wydają ogromne sumy pieniędzy i zapraszają niezliczone ilości osób, aby wspólnie świętować. Odtąd małżonkowie dzielą się swoim życiem, domem oraz wszystkimi własnościami dopóki żyją. Nikt nie jest do końca przygotowany na tak wielkie zobowiązanie. Jeśli te sygnały dotyczą również Ciebie, powinnaś jeszcze raz przemyśleć tę kwestię.

iStock-540210274.jpg

Oczekujesz więcej autonomii niż  partner

Każdy potrzebuje czasu tylko dla siebie oraz swobody podejmowania własnych decyzji. Jednak po ślubie trzeba określić pewne priorytety. Autonomia to wspaniała rzecz, a po ślubie na pewno nie można się czuć, jak w miłosnym więzieniu, ale jeśli związek będzie cierpiał z powodu Twoich wyborów, bo nie przepadasz za kompromisami, może nie jesteś jeszcze gotowa, aby oddać swoje życie w ręce kogoś innego. Kluczem do zdrowego małżeństwa jest właśnie kompromis. 

Nie rozmawiacie o pieniądzach

W małżeństwie jest kilka bardziej stresujących rzeczy niż zarządzanie finansami, ale jeśli chcesz, aby relacja nie ucierpiała przez pieniądze, musisz mieć pewne umiejętności komunikacyjne dotyczące budżetu. Wszystko dlatego, że pieniądze w naszym społeczeństwie są wciąż postrzegane jako temat tabu. Nie rozmawiamy o nich otwarcie, nie mówimy, co czujemy w związku z nimi i nie zdradzamy sposobów na zarządzanie nimi. Najprawdopodobniej partnerzy, którzy nie omówili tych kwestii, nie są gotowi wejść w kolejną sferę zaangażowania. Co więcej, jeśli w tym temacie nie ufasz narzeczonemu, to kolejny sygnał, że nie powinnaś wchodzić w związek małżeński. Żadna relacja nie zaistnieje bez uczciwości i zaufania.


Macie sekrety

Nie każdy musi znać wszystkie szczegóły Twojego życia, ale w małżeństwie zatajanie pewnych kwestii może być problemem. Jeśli masz tajemnice, ponieważ obawiasz się, że Twój partner może Cię oceniać lub odrzucić, najprawdopodobniej nie jesteś gotowa do tak dużego zobowiązania, jakim jest małżeństwo. Absolutne zaufanie jest niezbędne dla zdrowej, długoterminowej relacji, która powinna wytrzymać próbę czasu. To nie znaczy, że musisz ujawniać wszystkie szczegóły. Jednakże, jeśli nie jesteś w stanie brutalnie szczerze rozmawiać z partnerem o finansach, przyjaciołach lub używkach, nie jest to dobry znak. Zbyt wiele tajemnic ujawnia emocjonalną niedojrzałość. Choć zawsze masz prawo do prywatności, małżeństwo bez przejrzystości może wskazywać, że nie jesteś gotowa na pogłębianie emocjonalnej intymności w Twoim związku. 

Zdjęcie: iStockDodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 01.05.2017 (aktualizacja: 2017-04-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar