Szczere rozmowy przedmałżeńskie – o czym warto rozmawiać, zanim powiemy sakramentalne tak?

Niezależnie od tego, jak bardzo się kochacie i jak mocno wierzycie, że jesteście dla siebie stworzeni, powinniście przedyskutować pewne sprawy. Wszystko po to, aby Wasza relacja przetrwała, jak najdłużej bez niepotrzebnych kłótni i problemów.

iStock-494501268 (1).jpg

Co myślisz o małżeństwie

Nie chodzi o to, aby po trzeciej randce myśleć o małżeństwie, natomiast odmienne poglądy dotyczące wejścia w związek małżeński mogą poróżnić parę, która myśli o sobie na poważnie. Co, jeśli Tobie marzy się piękna ceremonia z długim welonem, a on nawet nie wierzy w małżeństwo? Różnica zdań dotycząca ślubu nie musi być murowanym zabójcą Waszej relacji, ale warto na początku związku opowiedzieć o swoich oczekiwaniach dotyczących tego zagadnienia. Jeśli on potrzebuje wyłącznie emocjonalnego towarzystwa, a Ty myślisz o domu z ogrodem, może oznaczać, że Wasza relacja będzie potrzebowała nieco więcej pracy, aby stać się harmonijną i szczęśliwą dla dwóch osób.

Podział ról

Jeśli decydujecie się na wspólne życie, musicie znać swoje oczekiwania co do ról, które będziecie odgrywać w gospodarstwie domowym. Bez szczerej rozmowy, taki związek może skończyć się frustracją i kłótniami o to, kto gotuje częściej, rozwiesza pranie lub wychodzi z psem. Pary, które poważnie myślą o związku, powinny rozmawiać o rzeczach trudnych i komunikować jasno czego tak naprawdę potrzebują od swojej drugiej połówki.

Pieniądze

Finanse nie są najseksowniejszym tematem na świecie, ale jeśli w przyszłości masz zamiar dzielić rachunki i wydatki z drugą osobą, warto o nich rozmawiać, nawet jeśli dojście do konsensusu ma oznaczać rozmowy powtarzane w kółko. Niestety, pieniądze są często wykorzystywane do wywierania wpływu na drugą osobę. Zwłaszcza jeśli jedna osoba poświęca swoje życie zawodowe opiece nad domem i dziećmi lub w przypadku, kiedy jedno z Was zarabia znacznie więcej. Niektórzy ludzie są mniej egoistyczni, jeśli chodzi o podejście do wydatków, natomiast inni liczą każdy grosz i za pomocą pieniędzy manipulują drugą osobą. Jeśli chcesz uniknąć kłopotów w przyszłości, ważne jest, abyś porozmawiała ze swoim partnerem o budżetach oraz oczekiwaniach dotyczących tego, w jaki sposób Wasze pieniądze zostaną wydane, zanim staną się dla Was problemem.

Zasady towarzyskie

Oczywiście nie możecie mówić sobie nawzajem, jak macie żyć, ale jeśli ktoś od samego początku próbuje Cię pozbawić życia towarzyskiego, powinnaś wiedzieć, że jest to absolutnie niedozwolony zabieg w związku! Porozmawiaj ze swoim partnerem o swoich poglądach dotyczących życia społecznego w kontekście Waszej relacji. Nie należy również czynić ze swojego partnera zakładnika, ale na pewno warto uświadomić mu, że zależy Ci na szanowaniu Waszych wzajemnych potrzeb.

Wychowanie

Nie da się stworzyć szczęśliwego związku z osobą, o której kompletnie nic się nie wie. Dlatego warto rozmawiać o przekonaniach dotyczących wychowania i rodziny. To zaledwie podstawy, które na pewnym etapie związku mogą nie wystarczyć. Należy zatem dyskutować o swoich doświadczeniach, przeżyciach związanych z okresem dojrzewania, tych lepszych i gorszych momentach. Kiedy pary zakładają, że mają podobne doświadczenia, zazwyczaj kończy się to źle. W przyszłości łatwiej znajdziecie kompromis, jeśli każde z Was zrozumie, skąd tak naprawdę pochodzicie. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 06.12.2016 (aktualizacja: 2016-12-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Pieniądze,kwestia posiadania w przyszłości dzieci to bez wątpienia ważne sprawy które warto poruszyć przed ślubem,jednak już te problemy cudownie nie znikną i konflikty będą się pojawiać więc kluczowe będzie dojście do kompromisu...
Więcej na temat emocji znajdziecie tu http://odkasi.blogspot.com/2016/11/jak-zapanowac-nad-emocjami-i-poczuc-sie.html
Dodano: 2016-12-06 17:06:48 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×