Tego nie rób zaraz po rozstaniu!

Rozstania zawsze przeżywamy - mniej, bardziej - jednak niezależnie od intensywności odczuwania złych emocji, zawsze to przykre wydarzenie ma swoje odbicie w naszym zachowaniu. Wiele z naspo zakończeniu związku robi głupie rzeczy. Jak tego uniknąć? Podpowiadamy!

tego nie rob po rozstaniu.jpg

Nie upijaj się do nieprzytomności

Topienie smutków w alkoholu nie jest dobrym rozwiązaniem. W ten sposób może zapomnisz
o problemie, ale tylko chwilowo, na jeden wieczór - następnego dnia obudzisz się z kacem fizycznym  
i drugim dodatkowym - tym moralnym. Żaden facet nie jest wart tego, byś się upijała. Dobrym pomysłem jest spotkanie się z przyjaciółką na drinka i oderwanie się w ten sposób od tego, co Cię dręczy.

Nie szukaj przypadkowego partnera do łóżka

Najgorsze, co możesz zrobić zaraz po rozstaniu, to pójście do łóżka z kim popadnie.  Tym sposobem nie uda Ci się zemścić na byłym chłopaku, z pewnością też nie poczujesz się lepiej. Wręcz przeciwnie, będziesz czuła się znacznie gorzej i dręczyć Cię będą wyrzuty sumienia oraz wstyd.

Nie odcinaj się od całego świata

Rozstanie nie jest powodem do zrywania kontaktów z bliskimi i zamykania się w domu! Wręcz przeciwnie - w takiej sytuacji powinnaś wyjść do ludzi, spędzać z nimi czas, rozmawiać. To oni pomogą Ci przetrwać ten trudny okres!

Zobacz także: Co się dzieje w organizmie po wypiciu alkoholu?

Nie wydzwaniaj do swojego byłego

To naturalne, że trudno jest Ci się pogodzić z rozstaniem. Jednak wysyłanie smsów do swojego eks, dzwonienie, pisanie wiadomości na Facebooku to nie jest dobry pomysł. Nie utrudniaj rozstania jeszcze bardziej, najlepiej jest zerwać więź szybko i bezboleśnie, a nie szukać dodatkowych form kontaktu.

Fot: Thinkstock

Zobacz też:Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Sobota 02.07.2016 (aktualizacja: 2016-07-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×