Tkwisz w toksycznym związku? Oto 4 powody, przez które nie możesz go zakończyć

Zakończenie relacji, która krzywdzi Cię każdego dnia, przychodzi Ci z ogromnym trudem? Istnieją przynajmniej 4 powody, przez które podjęcie decyzji jest tak skomplikowane.

toksycznyzwiaze.jpg

Od dawna zdajesz sobie sprawę z tego, że tkwisz w toksycznym związku, który zabiera Ci całą radość życia? Dlaczego zatem ciągle stoisz w miejscu? Zanim zaczniesz działać, postaraj się dokładnie zrozumieć swoje uczucia. Oto główne powody Twojego zachowania. 

Oswojenie

Jeżeli żyjesz w toksycznym związku przez kilka lat, z pewnością nauczyłaś się pewnych schematów, które w nim panują. Dla Ciebie przemoc emocjonalna stosowana przez partnera może być czymś całkowicie normalnym. Towarzyszy Ci strach- co jeśli nie uda Ci się zbudować normalnego, pełnego szacunku, związku? Fakt, że doświadczanie cierpienia stało się elementem Twojej codzienności, nie jest normalny. Postaraj się spojrzeć na swój związek z dystansu, porozmawiaj z otaczającymi Cię ludźmi. Nie bagatelizuj problemu i nie przyzwyczajaj się do toksyn, które zagościły między Tobą a partnerem.

Dobre momenty

Mimo że na co dzień masz wiele zastrzeżeń do partnera, zdarzają się również cudowne chwile, prawda? To właśnie o nich myślisz, podejmując "ostateczną" decyzję o rozstaniu. Wydaje Ci się, że wspólnie spędzony, dobry czas wynagrodzi Ci wszystkie gorsze momenty? To tak nie działa! Pomyśl- istnieją związki, w których partnerzy są szczęśliwi na okrągło i z trudem przypominają sobie cierpienie, jakiego kiedykolwiek doznali przez ukochaną osobę. Niech chwilowy "wzlot" nie wynagradza Ci Twoich łez.

przyzwyczajenie

Wolisz ciągle toczyć walkę z ukochanym niż zmienić coś w swoim życiu? Podążasz za powiedzeniem "Lepszy znany wróg", bojąc się nowości. To prawda, nie wiesz, co czeka na Ciebie po rozstaniu, jednak warto zaryzykować. Po jakimś czasie sama przyznasz, że wszystko jest lepsze niż toksyczna, fałszywa miłość.

Brak wiary

Nie tylko w szczęście, jakie może Cię spotkać, ale głównie w siebie! Związek, w którym cały czas jesteś poniżana i wystawiana na próby sprawia, że zaczynasz zastanawiać się nad własną wartością... Nie pozwól, aby Twój partner miał na Ciebie taki wpływ. Posłuchaj bliskich Ci ludzi- niech powiedzą Ci, jaka jesteś naprawdę! Jedyny problem, przez który czujesz się gorzej niż kiedyś, to związek, w którym nadal tkwisz.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Czwartek 20.04.2017 (aktualizacja: 2017-04-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×