To, w jaki sposób kłócisz się z partnerem, mówi bardzo wiele o Twoim związku

Sposób, w jaki kłócisz się ze swoim partnerem, może obnażyć więcej informacji na temat Waszej relacji, niż myślisz. Kłótnie zwykle odzwierciedlają, kim jesteście jako jednostki oraz co reprezentujecie, jako związek. Oto 4 style, które opisują Wasz sposób walki. Zobacz, który z nich najlepiej pasuje do Ciebie i Twojego partnera.

iStock-622416936.jpg

Obydwoje jesteście pasywno-agresywni

W rzeczywistości nie kłócicie się wcale, ale jeśli ktoś znajdzie się w tym samym pomieszczeniu co Wy, atmosfera jest tak gęsta, że mógłby powiesić na niej siekierę. Macie wyraźny problem, ale obydwoje nie podejmujecie wymiany informacji. Taka sytuacja w związku to wyraźny sygnał, że powinniście zadać sobie pytanie, dlaczego nie jesteście w stanie praktykować skutecznej komunikacji. Związek nie jest otwarty i uczciwy, jeśli musicie ukrywać problemy, aby uniknąć wypłynięcia na wzburzone wody.

Jak to naprawić? Spróbuj komunikować swoje uczucia i myśli, nie zamiatając problemów pod dywan. Zachowaj spokój. Daj partnerowi do zrozumienia, że chcesz mieć spojrzenie na sytuację również z jego punktu widzenia.

Jesteście niestabilni i wybuchowi

Najprawdopodobniej Wasze życie seksualne jest niesamowite, a związek to pełna pasji przygoda. Pasja ta niekiedy zamienia się we wściekłość. Kłótnie są emocjonalnie wyczerpujące. Kiedy kocha się do szaleństwa, życie może stać się emocjonalnym roller coasterem. Wiele toksycznych związków charakteryzuje się tego rodzaju kłótniami, ale nawet jeśli nie jest to aż tak ekstremalne, nadal jest toksyczne.

Jak to naprawić? Zamiast dolewać oliwy do ognia, spróbujcie wypracować wspólnie umiejętność gaszenia pożarów. Zanim dojdzie do drastycznego spięcia, oddychaj głęboko i wycofaj się w odpowiedniej chwili.

Jedno z Was nie słucha

To duży problem, jeśli jedno z partnerów nie chce dyskutować o przemyśleniach drugiego. To unikanie rozwiązania. Oznacza to, że osoba ta nie jest zainteresowana rzeczami, które pogłębiają zaangażowanie. Wszystkie sytuacje w Twoim związku są rozwiązywane jednostronnie. Ktoś podejmuje wszystkie decyzje, podczas gdy ukochana osoba nie jest zainteresowana rozwiązaniem problemów.

Jak to naprawić? Upewnij się, że komunikujesz wszystkie swoje uczucia bez atakowania partnera. Jeśli nie będziesz naciskać zbyt mocno, Twój partner nie będzie miał powodów do permanentnej ucieczki. W tym samym czasie spróbuj ustalić, dlaczego unika rozwiązywania problemów.

Nawet nie próbujesz walczyć

Istnieją również związki, w których nawet nie podejmuje się próby rozmowy. Kiedy w relacji, partnerzy zgadzają się we wszystkim, rzadko oznacza to, że są wspaniałymi bratnimi duszami. Istnieją duże szanse, że jedna strona nie wyraża w pełni swoich potrzeb i obaw, nawet jeśli są trywialne.

Jak to naprawić? Zastanów się nad swoim stosunkiem do partnera i przemyśl, dlaczego uciekasz od dyskutowania o problemach. W związku dobrze jest mieć własną opinię. To właśnie na tym polega partnerstwo.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Czwartek 25.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×