Trudne prawdy o miłości, które musisz zaakceptować

Spotkałaś miłość swojego życia i uważasz, że teraz będziesz najszczęśliwszą osobą na ziemi? Niekoniecznie...

miłosny.jpg

Bez miłości nie da się żyć, jednak kiedy się pojawia, wcale nie sprawia, że znikają wszystkie nasze problemy- mimo że uczucie niesie za sobą wielkie szczęście, ma również swoje minusy. Z jakimi faktami musisz się pogodzić, aby zaakceptować swój związek i nauczyć się doceniać codzienność? Oto trzy trudne prawdy na temat miłości:

Uczucie nie sprawi, że zaczniecie się dogadywać

Nawet głębokie uczucia nie zmienią Waszych charakterów- pora przestać się łudzić! Oczywiście możecie wypracować pewne kompromisy, jednak nie zaczniecie nagle idealnie do siebie pasować. Fakt, że jesteś zakochana, nie zmienia Cię automatycznie w bezproblemowego, idealnego człowieka i partnera. Musisz pogodzić się z tym, że Twój partner i Ty możecie mieć odmienne zdanie na jakiś temat. 

Czasami lepiej odejść

Mimo że wydaje Ci się, że właśnie teraz spotkałaś miłość swojego życia, tak naprawdę nie wiesz, jak potoczą się Wasze losy. Do wszystkiego, co robisz dla partnera, powinnaś podchodzić z rozsądkiem. Mówi się, że miłość jest ślepa, jednak prędzej czy później każdy z nas dojrzewa do tego, że lepiej kochać samego siebie i dbać o własne samopoczucie niż męczyć się w związku bez przyszłości. Jeżeli oboje poświęcacie się dla wspólnego celu i jesteście gotowi na wyrzeczenia, nie ma w tym nic złego. Gorzej, jeśli na trudne decyzje w imię miłości stać tylko Ciebie.  

Miłość nie rozwiąże Waszych problemów

Zmagacie się z problemami finansowymi czy zdrowotnymi? Oczywiście pokonywanie przeszkód jest dużo łatwiejsze, kiedy możemy liczyć na pomoc partnera, jednak czas zrozumieć, że jego obecność nie rozwiąże wszystkich kłopotów. Nie ma co liczyć również na to, że uczucie sprawi, że znikną wszystkie różnice poglądów między Wami. Nie warto przerzucać odpowiedzialności za kłótnie na fakt, że "przecież się kochacie"- czasami to nie wystarcza.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Niedziela 30.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-30)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
mnie się udało zakochac w starym roku, weszłam w ten nowy 2018 w końcu szczęsliwa, zakochana...nie sama i nie samotna . Poznałam w końcu pana na portalu Kochaj.pl i mam plan być szczęsliwa i nie spaprać nieczego
Dodano: 2018-01-02 13:18:22 Zgłoś nadużycie
Galicka O.
Przede wszystkim to trzeba mieć do siebie i partnera szacunek. Ja jak mi facet powiedział, że jestem gruba - bez żadnej konstruktywnej otoczki - to go najpierw z nim pogadałam, później rzuciłam a dopiero jeszcze później kupiłam iqgreen i schudłam. Niektórzy nie doceniają co mają i nie zasługują na zrozumienie.
Dodano: 2017-08-03 12:08:44 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×