Twoi rodzice nie przepadają za Twoim partnerem? Oto 3 ważne rady, które musisz poznać

Powodów, dla których Twoi rodzice nie polubili Twojego ukochanego, może być wiele. Co możesz zrobić w takiej sytuacji?

rozwoood.jpg

Znalazłaś miłość swojego życia i wszystko byłoby niczym w bajce, gdyby nie opinia rodziców? Ich brak akceptacji  jest bardzo przykry, bez względu na to, ile mamy lat. Tym bardziej, jeśli sprawa dotyczy kogoś, kogo kochamy i chcemy spędzić z nim całe życie. Co możesz zrobić w tak trudnej sytuacji? Mamy dla Ciebie 3 rady!

Nie rób nic na siłę

Jeżeli masz wrażenie, że nigdy nie spełnisz oczekiwań swoich rodziców, może warto przestać aż tak bardzo się starać? Pamiętaj, że nie jesteś w stanie zmienić podejścia dwóch dorosłych osób, a słuchając cały czas ich wymówek, unieszczęśliwiasz siebie- w końcu zaczniesz się zastanawiać, czy Twój związek faktycznie ma jakikolwiek sens.  Nie pozwól, aby zdanie rodziców wpływało na Waszą relację. Nie chodzi o to, aby przestać słuchać najbliższych osób, jednak warto podejść do całej sprawy z dystansem.

ROZMAWIAJ

Zanim śmiertelnie obrazisz się na rodziców, spróbuj z nimi porozmawiać na spokojnie, bez partnera. Wytłumacz im, że akceptacja Twoich wyborów jest dla Ciebie bardzo ważna, a rodzina, do której mógłby należeć Twój ukochany, to Twoje marzenie. Zobaczysz, że prędzej czy później rodzice postanowią "otworzyć się" na nową znajomość. Staraj się jak najczęściej opowiadać im o zaletach partnera i Waszym codziennym życiu. Przekonają się do partnera, kiedy zobaczą, że jesteś z nim naprawdę szczęśliwa.

Buduj kontakt

Nie chodzi o nachalne działanie, jednak jak najczęściej doprowadzaj do spotkań rodziców z partnerem. Kontakt buduje relację- możliwe, że niechęć rodziców jest zupełnie bezpodstawna i zrozumieją to dopiero wtedy, gdy poznają Twojego ukochanego bliżej. Nie chodzi jedynie o spotkania na niedzielnym obiedzie, ale również wspólne załatwianie ważnych, rodzinnych spraw, czy aktywnie spędzony czas.

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Środa 26.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×