Twój partner nie sprząta? Zmień to!

Już od dawna czujesz, że zostałaś sama na polu bitwy w walce o czysty dom? Twój partner z jakiegoś powodu uważa, że jego ręce nie są stworzone do sprzątania nawet po sobie? Zmień swoje życie i przyzwyczajenie do uczucia, że zrobisz to lepiej niż on! Będziesz szczęśliwsza, a powroty do domu, nie będą pracą na drugi etat. Staną się czymś przyjemnym i dającym poczucie bezpieczeństwa.

sprzątający mężczyzna.jpg

Kochasz swojego partnera, jest dla Ciebie wspaniałym przyjacielem i pociągającym kochankiem, ale z jakiegoś powodu nigdy jeszcze nie włączył pralki albo nie wpadł na pomysł odkurzenia dywanu? Po powrocie do domu zastajesz zlew pełen naczyń, porozrzucane po domu ubrania, mnóstwo rzeczy leżących nie na swoim miejscu - jednym słowem armagedon? Zmień to, nie bądź niewolnicą odpowiedzialną za cały dom!

NIE WYRĘCZAJ GO

Od samego początku związku powinnaś zwracać uwagę na sprawiedliwy podział obowiązków. Dzięki temu w przyszłości nie obudzisz się zmęczona życiem, bez ochoty na dalsze funkcjonowanie w związku. Jeżeli Twój partner nie potrafi rozróżnić płynu do prania od płynu do płukania, zamiast wyrywać mu butelki z rąk, wytłumacz, jak należy ich używać. Jeżeli twierdzi, że ma słabą pamięć, przyklej na buteleczkach kolorowe karteczki, które w przyszłości, ułatwią mu wykonanie zadania.

LISTA, LISTA

Prowadzenie domu to ciężka praca. Powinniście zatem podzielić się obowiązkami. Nie przyzwyczajaj go do myśli, że dom to wyłącznie kobiecy obowiązek. Nie daj sobie wmówić, że w domu jest po to, aby wymieniać zepsute wtyczki i wbijać gwoździe. Jeżeli codziennie zwracasz swojemu partnerowi uwagę na zaniedbany dom, a mimo tego nic się nie dzieje, spróbuj stworzyć listę podziału obowiązków. Każde z Was będzie wiedziało, za co jest odpowiedzialne, mając jasno określone zadania. Być może okaże się, że uzupełniacie się w czynnościach, które lubicie lub nie.

KONSEKWENCJA 

Jeżeli Twoje prośby kończą się fiaskiem, przestań czyścić jego biurko z brudnych naczyń i prać jego ubrania. Bądź konsekwentna w swojej walce o czyste mieszkanie. Pozbieraj porozrzucane po domu męskie ubrania i ułóż je na biurku przed monitorem lub na półce z telewizorem tak, aby korzystanie z urządzeń było niemożliwe. Zasada sprzątania po sobie jest podstawą!

POWROTY DO DOMU

Wracając do domu zaczynasz sprzątać, zanim zdążysz się rozejrzeć? Spróbuj zmienić swoją postawę. Pomyśl, co mogłabyś zrobić dla siebie. Weź gorącą kąpiel lub orzeźwiający prysznic, poczytaj książkę. Twój partner być może nie sprząta dlatego, że wydaje mu się, że sprzątanie przychodzi Ci łatwo i jest dla Ciebie czymś naturalnym. Pokaż mu, że też możesz mieć ciężki dzień w pracy i ochotę na odpoczynek. Nie bierz wszystkiego na siebie. Walka o równy podział obowiązków może być trudna i długa, ale zobaczysz, że jeżeli przetrwasz najgorszy czas związany z pokojami, których nie da się przejść i kuchnią, w której nie da się gotować, jego myślenie odwróci się o 180 stopni. Zauważy, że w domu nic nie robi się samo i w końcu zaproponuje sprzątanie i podział obowiązków.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Zosia Brzezicka , Środa 31.08.2016 (aktualizacja: 2016-08-31)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×