Tych rzeczy szukamy w mężczyznach, a nie powinnyśmy cz.1

Randki są trudne. Nawet, jeśli nowoczesna technologia ułatwia poszukiwanie potencjalnego partnera, radzenie sobie z kłamstwami i kolorowaniem wciąż wygląda tak samo. Jednak, jeśli kobieta wie, czego naprawdę oczekuje, randkowanie może wydawać się nieco łatwiejsze. Czy ich oczekiwania pokrywają się z tym, czego naprawdę chciałyby w relacji z partnerem?

18448181_10155282329164556_776957097_n.jpg

Chciałabym, aby był zazdrosny

Oczywiście zazdrość w małym natężeniu jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Czasami bywa nawet pochlebna. Szczególnie wtedy, jeśli partner nie przechodzi obojętnie obok Twojej rozmowy z pięknym mężczyzną. Nie ma powodu do zmartwień, jeśli zapyta o niego i po odpowiedzi porzuci temat. Jeśli jednak pytania staną się uciążliwą codziennością i zamienią się w oskarżenia, mogą być sygnałem, że mężczyzna jest chorobliwym zazdrośnikiem.

Chciałabym, aby dominował...

Na świecie są jeszcze mężczyźni, którzy otwierają przed kobietą drzwi, płacą za kolację podczas randki i odprowadzają do domu po wieczornym seansie w kinie. Jednym słowem, rycerskość nie umarła. To miłe, że mężczyzna jest w stu procentach decyzyjny, ale wyłącznie do czasu, kiedy jesteś z tego zadowolona. Co, jeśli granica zostanie przekroczona? Twój nowy partner zacznie Cię kontrolować, a Wasza relacja będzie podążała w złym kierunku? Upewnij się, że mężczyzna, z którym randkujesz, szanuje Twoją autonomię.

...Albo dał się zdominować

Z drugiej zaś strony, niektóre kobiety szukają mężczyzn, którzy byliby w stu procentach oddani i zaspokajali ich potrzeby, pomijając własne. Niestety, takie rozwiązanie, prawdopodobnie w przyszłości doprowadzi do konfliktu. W dłużej perspektywie taki charakter nie będzie atrakcyjny. Ważne zatem, aby te dwie cechy się równoważyły.

Chciałabym, aby był bogaty

Kto w dzisiejszych czasach chce być biedny? Wszyscy chcemy żyć wygodnie. Oczywiście pod warunkiem, że bogactwo to przynosi szczęście, a nie problemy. Facet ślepo podążający za pieniędzmi, najprawdopodobniej wkrótce okaże się niezdolnym do intymności lub uczucia. Jeśli szukasz tego rodzaju mężczyzny, musisz być świadoma wad takiego życia.

Chciałabym, aby był dziki

Mężczyzna zabierający Cię na randkę motocyklem, brzmi podniecająco, prawda? To ekscytujące być z kimś, kto każdego dnia zapewnia dreszczyk emocji. Niestety w życiu każdej kobiety przychodzi moment poszukiwania równowagi. Zwłaszcza wtedy, kiedy decyduje się na osiedlenie i założenie rodziny. Kobiety myślą, że związek z niegrzecznym mężczyzną to fantastyczne rozwiązanie, ponieważ wydaje im się, że płomień nigdy nie zgaśnie. Jeśli jednak dzikość zaczyna przybierać postać zagrażającą życiu lub zdrowiu, należy przewartościować pewne kwestie. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Piątek 12.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×