W jakim wieku najczęściej się rozwodzimy? Naukowcy znają odpowiedź!

Czy wiek ma wpływ na nasze decyzje dotyczące przyszłości związku?

rozwoood.jpg

Rozwód to doświadczenie porównywane do śmierci bliskiej osoby- mimo to nadal często decydujemy się na taki krok, nie widząc innego rozwiązania. Okazuje się, że na decyzję o rozwodzie mają wpływ nie tylko ciężkie doświadczenia czy brak porozumienia między małżonkami, ale również ich wiek. Brytyjskie Biuro Narodowych Statystyk przeprowadziło badania, według których aż 42% małżeństw w Wielkiej Brytanii kończy się rozwodem. Ryzyko rozstania zmniejsza się po dwudziestej rocznicy ślubu- to moment przełomowy w każdym małżeństwie.

Co ciekawe, wiek, w którym decydujemy się na rozwód, różni się w zależności od płci. Panie postanawiają zakończyć małżeństwo jeszcze przed ukończeniem 45 roku życia, natomiast panowie decydują się na ten krok na moment przed 50 urodzinami. Może to być związane z momentem, w którym zaczynamy czuć zbliżający się kryzys wieku średniego.

Mimo że uważa się, że obecnie przeprowadza się więcej rozwodów niż w przeszłości, badania brytyjskich naukowców, wskazują na tendencję spadkową w porównaniu do lat 70. ubiegłego wieku. Oznacza to, że zawierane obecnie małżeństwa mają większą szansę na sukces niż związki naszych rodziców! 

Co o tym sądzisz?

Źródło: Dailymail.co.uk 

Zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Alicja Bartosiak , Poniedziałek 03.07.2017 (aktualizacja: 2017-07-02)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×