W ten sposób unikniesz rozwodu i ocalisz małżeństwo

Jeśli możesz, wykorzystaj te wskazówki, ale pamiętaj, że nigdy nie ma gwarancji, gdzie pokierują Cię uczucia.

iStock-580107862.jpg

Małżeństwo składa się z dwóch osób, ale na rozwód zazwyczaj decyduje się jedna z nich. Wtedy do głowy przychodzi rozpaczliwe pytanie: Jak mogę uratować moje małżeństwo? Najprawdopodobniej jedynym sposobem na naprawienie związku, jest spojrzenie na siebie. Później pozostaje już tylko działanie. Pamiętaj, że nie zawsze jest ono gwarancją sukcesu. Jeśli wykorzystasz te wskazówki, będziesz wiedziała, że zrobiłaś już niemal wszystko, aby ocalić małżeństwo. 


Skup się na tym, czego pragniesz

Oczywiście, pierwszą rzeczą, która przychodzi Ci teraz na myśl, jest uniknięcie rozwodu. Problem polega na tym, że najprawdopodobniej jesteś tak skupiona na tym celu, że relacja między Wami to wyłącznie żebranie o współczucie, poszukiwanie winnych, żal i błagania. Koncentracja na tym celu powinna sprawić, że będziesz najbardziej pozytywnym człowiekiem, jakim możesz być. Taka postawa jest najbardziej przekonująca.


Miej jasność

Pamiętasz wszystkie negatywne rzeczy, które małżonek mówił o Tobie i małżeństwie w przeszłości? Czas je wyjaśnić, ale nie jako oskarżenia lub bolesne wspomnienia. Stanowią początek zrozumienia tego, co było złe dla Twojego męża. Kontynuuj pracę nad wspomnieniami, dopóki nie stworzysz listy problemów, które według Twojego partnera zniszczyły ten związek. Po utworzeniu listy faktów udostępnij ją małżonkowi. Sprawdź, czy poprawienie go rozumiałaś. Kiedy już wszystko będzie jasne, będziesz mogła zacząć naprawiać błędy. Samodzielnie lub z pomocą specjalisty. 


Zwróć uwagę na stare rany

Jedynym sposobem na całkowite odzyskanie małżeństwa to podjęcie próby naprawienia tego, co w przeszłości złamało partnera.  Po przeczytaniu tych wskazówek, prawdopodobnie zdałaś sobie sprawę, że żadna z nich nie będzie szczególnie łatwa do wdrożenia. Odzyskanie małżeństwa wymaga dużo pracy. Co więcej,  wszystko bez gwarancji, że Twój małżonek będzie chciał pozostać. Jednak, jeśli nie spróbujesz, będziesz musiała żyć z niepewnością, czy mogłabyś zapobiec rozwodowi. Zasługujesz na to, abyś wiedziała, że zrobiłaś wszystko, co mogłaś, aby coś zmienić.

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Piątek 23.06.2017 (aktualizacja: 2017-06-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Często zazdrość niszczy nawet najbardziej gorący związek. Szkoda, że tego wątku nie poruszono w tym artykule.
Bezpodstawne podejrzenia o zdradę są cechą osób o niskiej samoocenie i doprowadzają do przykrego finału, jakim jest rozwód.
Dodano: 2017-06-28 09:24:12 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×