Wady i zalety internetowego randkowania

Czy szukanie miłości przez Internet to dobry wybór? Sprawdź, czy warto w to wchodzić!

randkowanie w sieci.jpg
Każda z nas pragnie miłości, zrozumienia, bliskiej osoby. Kiedy długo nie znajdujesz drugiej połówki, próbujesz innego sposobu - Internetu. W końcu jest tyle portali randkowych, które pomogły wielu osobom znaleźć prawdziwą miłość. Jednak zastanawiasz się, czy to dobry pomysł? Jakie są wady i zalety internetowego randkowania?

Zacznijmy od wad randkowania w Internecie


1. Rozczarowanie
Bez przerwy z kimś piszesz, jest fajnie, świetnie się dogadujecie - jednak, gdy nie widzisz drugiej osoby, bardzo szybko możesz zacząć ją idealizować. Jeśli już dojdzie do waszego spotkania, może się okazać, że twój „wybranek” znacznie różni się od wytworu twojej wyobraźni. Rozczarowanie masz niemal podane na tacy.

Zobacz także: Uwaga! Nowy sposób na znalezienie faceta


2. Niezgodność informacji
Wadą internetowego randkowania jest fakt, że każdy może podać o sobie nieprawdziwe informacje. Nie jesteś w stanie zweryfikować realności osoby, z którą piszesz - czy rzeczywiście ma tyle lat, ile podała, czy zgadza się jej wykształcenie, zainteresowania. Niestety twoje zaufanie jest wystawione na próbę.

3. Niepewność przy spotkaniu „w realu”
Nigdy nie wiesz, kim tak naprawdę będzie osoba, z którą spotkasz się „na żywo”. Zawsze będzie ta niepewność, chwila zawahania i stresu. Lepiej bądź ostrożna, miej pod ręką telefon, a wcześniej uprzedź przyjaciółkę o spotkaniu z nie do końca znajomym.

Polecamy: 8 grzechów pierwszej randki

A jakie są zalety?


1. Pomoc w nawiązywaniu kontaktów
Portale randkowe mogą ci bardzo pomóc, jeśli na co dzień masz pewne problemy w nawiązywaniu relacji- jesteś nieśmiała, krępujesz się, masz mnóstwo kompleksów czy po prostu w pewnym sensie się boisz. Przez Internet nie musisz się przejmować, jak ktoś cię oceni i czy w ogóle to zrobi. W ten sposób przełamiesz pewne bariery i po pewnym czasie na pewno o wiele łatwiej będzie ci poznawać nowych ludzi.

2. Łatwiej o dopasowanie
Przeglądając różne profile na portalach, jesteś w stanie ocenić, czy dana osoba ma podobne zainteresowania do twoich, jakie są jej poglądy na świat, spostrzeżenia. To, z kim piszesz, jest twoim wolnym wyborem i sama możesz zdecydować, która osoba może się stać potencjalnym kandydatem na partnera.

3. W każdej chwili możesz zerwać kontakt
Jeśli w pewnym momencie wasza relacja zacznie się robić nieodpowiednia, będzie cię męczyć - zawsze możesz zerwać kontakt. W rzeczywistości faktycznie byłoby to dość trudne i nieprzyjemne, ale  w Internecie nie musisz się o to martwić. Zrób to grzecznie, z klasą, a w konsekwencji po prostu nigdy więcej do siebie nie napiszecie. 

Foto: Thinkstock
Zobacz też:
Dodał(a): Katarzyna Nowatkiewicz , Wtorek 17.05.2016 (aktualizacja: 2016-05-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Biorąc pod uwagę te wady i zalety, każdy powinien podjąć decyzję we własnym zakresie czy chce korzystać z internetu w celach matrymonialnych czy nie. Ja, jak podejmowałam decyzję o założeniu konta na mydwoje, stwierdziłam, że plusy jednak przeważają minusy. Dla mnie najważniejsza była możliwość poznawania w łatwy sposób nowych osób, oceniana ich w jakim stopniu są do mnie dopasowani i możliwość rozmowy z nimi zanim się spotkamy, abym mogłba ocenić, czy faktycznie spotkanie ma sens. I z perspektywy czasu uważam, że podjęłam dobrą decyzję, poznałam kilku interesujących mężczyzn, możliwe, że z jednej z tych znajomości prędzej czy później wyjdzie coś więcej, czas pokaże...
Dodano: 2018-01-09 21:51:44 Zgłoś nadużycie
Anonim
Bardzo dobry artykuł. Ja skupiłabym się przede wszystkim na opisanych zaletach, bo pomimo tego, że portale randkowe są w sieci od wielu lat, jest jeszcze bardzo dużo ludzi, którzy mają opory przed zarejestrowaniem się i założeniem profilu. Pamiętam swoje "początki", wtedy to był serwis randki24. Wiele czasu minęło od mojej pierwszej rejestracji zanim zdecydowałam się udostępnić swoje zdjęcie publicznie. Teraz wiem, że nie ma się czego bać, do odważnych świat należy, trzeba próbować i szukać szczęścia na różne sposoby.
Dodano: 2017-11-13 17:51:42 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×