Żałujesz rozstania? Zobacz, dlaczego! Cz.2

Najprawdopodobniej po świecie kroczy wiele osób, które żałują rozstania. To naturalne. Taka kolej życia. Mamy nadzieję, że dwie części tego artykułu pozwolą Ci w końcu spokojnie zasypiać i zrozumieć, że naprawdę nie warto wracać. Ubolewanie z powodu rozstania nie jest czymś złym. Jeśli jednak zdecydujesz, że chcesz wrócić, upewnij się, że będzie to krok do przodu. Nie do tyłu.

iStock-595356912.jpg

Musisz przeprosić

Duma zabiła wiele relacji. Jedno z Was (lub oboje) popełniło błąd (zamierzenie lub przypadkowo) i nie chcecie się do tego przyznać lub przeprosić. Jeśli ten punkt sprawia, że czujesz się nieswojo, może pasujesz do tego rachunku. Kiedy wiesz, że powinnaś przeprosić, ale tego nie robisz, w  zasadzie mówisz - moje ego jest dla mnie ważniejsze niż on lub ten związek. Chciałabyś być z kimś, kto tak myśli? Wolisz mieć rację, czy być szczęśliwa? Jeśli wiesz, że jedno „przepraszam” naprawiłoby Wasz związek, być może dlatego żałujesz rozstania. 

Wciąż z nim sypiasz

Sypianie z byłym partnerem jest jak uzależnienie, z którego ciężko się wyrwać. Nie ma absolutnie żadnej możliwości, że o kimś zapomnisz, wciąż z nim będąc! Ogromną część tej sytuacji powoduje oksytocyna. Niektórzy specjaliści nazywają ją hormonem miłości. Sprawia, że czujesz bliskość podczas i po stosunku (a także podczas pocałunków i przytulania).  Wiesz, że Twój partner nie jest dla ciebie dobry, ale po prostu nie możesz go opuścić? Przestaniesz żałować rozstania, jeśli na dobre zakończysz ten układ. 

Chcesz drugiej szansy

Czasami, kiedy kogoś tracimy, zaczynamy sobie zdawać sprawę, że tak naprawdę nie chcieliśmy rozstania.  Nie musisz czuć się winna.  Taka sytuacja może przytrafić się każdemu. Jeśli żałujesz rozstania, bo nienawidzisz tego, co się stało, nie pozwól, by Twoja duma lub strach wkroczyły Ci w drogę. Spróbuj odnaleźć miejsce, w którym się pomyliłaś. Czasami druga lub trzecia szansa są naprawdę potrzebne. I nie ma w tym nic złego. 


Boisz się zacząć od nowa

Niektórzy ludzie żałują rozstania, ale tak naprawdę odczuwają silne poczucie strachu przed poukładaniem sobie życia na nowo. Będąc z mężczyzną, inwestujesz czas, wysiłek oraz  energię. Zamiast spoglądać na samotność, jak na życie pozbawione ludzi, postaraj się  spojrzeć na to, jak na okazję na lepszego partnera.  Świat jest pełen możliwości, kiedy po nie sięgasz  z czystym kontem. 


Zdjęcie: iStockDodał(a): Małgorzata Rosiak , Niedziela 14.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-14)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×