Żałujesz rozstania? Zobacz, dlaczego! Cz.1

Niezależnie od tego, kto pierwszy wyszedł z inicjatywą rozstania, niezależnie od przyczyny oraz długości relacji, jest to sytuacja bardzo trudna. Ale co, jeśli w procesie jej przetwarzania, doszłaś do wniosku, że tęsknisz? Przed wysłaniem wiadomości lub zaczepki w portalach społecznościowch, oszczędź sobie czasu i kłopotów - przeczytaj ten artykuł. Oto przyczyny, przez które możesz żałować rozpadu związku.

iStock-589966054.jpg

Zerwałaś zbyt wcześnie

Związki to ciężka praca. Każdy, kto nie był w związku przez więcej niż kilka miesięcy, być może nie chce ujawnić swoich prawdziwych uczuć. Tylko dlatego, że związałaś się z fantastyczną osobą, nie znaczy, że w waszym związku nie będzie wzlotów, upadków i… sporów.  Jeśli za każdym razem, stawiasz się w pozycji uciekającej przed konfliktem, najprawdopodobniej po rozstaniu będziesz żałowała. We wszystkich związkach istnieją konflikty. Jeśli zerwaliście tylko dlatego, że wdaliście się w kłótnię lub nie daliście sobie wystarczająco dużo czasu, by naprawdę się poznać, najprawdopodobniej rozstaliście się za wcześnie.


Potrzebujesz odpoczynku

Nie pozwól nikomu się sobą bawić, jeśli poczujesz, że chcesz czasowego odseparowania. To ważne. Właśnie w ten sposób możesz uzyskać odpowiedzi na pytania dotyczące Waszej relacji. spostrzeżenia, To normalne, że czasami potrzebujesz czasu, aby odpocząć, nabrać sił i kontynuować związek. Czasami żałujemy rozstania, ponieważ moment na złapanie świeżego oddechu nigdy nie nadszedł. Dzieje się tak zwłaszcza wtedy, kiedy ktoś komunikuje rozstanie za pośrednictwem telefonu komórkowego  lub wzywa do zerwania, ale nie chce o tym rozmawiać. To bardzo egoistyczne i niegrzeczne. Jeśli nie możesz wyrazić, jak naprawdę się czujesz,  zawsze będzie istniała część Ciebie, która będzie do tego dążyła. I dopóki to się nie stanie, możesz żałować rozstania. To zrozumiałe.


Jesteś samotna

Bądź szczera. Czy bycie w związku było najlepszą rzeczą, która kiedykolwiek Ci się przydarzyła? A może chodzi o to, że wolisz być w byle jakim związku, ponieważ boisz się samotności? Niektórzy ludzie pozostają w związkach dłużej niż powinni, ponieważ wydaje im się, że samotność ich przerośnie. Prawda jest taka, że nie ma nic bardziej samotnego niż trwanie w związku, niezaspokajanie potrzeb oraz pozwalanie na złe traktowanie. Potrzeba wielkiej pewności siebie, aby dojść do tego rodzaju wniosków. Tak więc, zanim znowu odezwiesz się do swojego byłego, poświęć chwilę i zadaj sobie pytanie, czy robisz to, ponieważ jest to najlepsze rozwiązanie dla Ciebie, czy dlatego, że nie chcesz być sama. Odpowiedź na to pytanie ujawni, czy rzeczywiście chcesz dać partnerowi kolejną szansę, czy tylko wypełnić pustkę. Jeśli to drugie, musisz uczynić priorytet z siebie i nauczyć się randkować sama ze sobą.  Kiedy ostatni raz zaplanowałeś przyjemne spotkanie?

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 08.05.2017 (aktualizacja: 2017-05-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×