Zanim staniesz się statystyką rozwodową, uruchom swoje małżeństwo

Według najnowszych statystyk w Polsce rozwodzi się około 40 tysięcy małżeństw rocznie. Z tego wynika, że dziennie ponad 1000 par przeżywa dramat, który wpływa na ich dalsze życie. Zobacz, co zrobić, aby Twoje małżeństwo nie stało się statystyką rozwodową.

iStock-509614658.jpg

RAnDKUj CO NAJMNIEJ 3 LATA, zanim staniesz się żoną

Trójka to magiczna liczba. Badania, które pokazują, że pary, które spotykają się co najmniej trzy lata przed wypowiedzeniem sakramentalnego „tak”, zwiększają swoje szanse na szczęśliwe małżeństwo kilkukrotnie. Nie zwlekajcie również zbyt długo! Analiza z 2015 roku wykazała, że ludzie, którzy pobierają się po 32 roku życia, mają o 5% większe szanse na rozwód.

Ze ślubem czekaj do swoich 23. urodzin

Badania naukowe dotyczące ludzi pobierających się przed 23, rokiem życia potwierdziły jasno, że ludzie, którzy popełniają swoje pierwsze wielkie zobowiązanie wcześniej, szczególnie w wieku 18 lat rozwodzą się o 60% częściej niż ci, którzy mieli co najmniej 23 lata w dniu ślubu. Specjaliści twierdzą, że wynika to przede wszystkim z poziomu wykształcenia.

Nie wydawaj wszystkich oszczędności na wielki diament

Albo drogi ślub. Jedno z badań wykazało, że pary, które wydały więcej niż 20 tysięcy złotych na ceremonię ślubną i wesele, są aż o 46% bardziej narażone na rozwód. Podobnie sytuacja ma się z pierścionkami zaręczynowymi. Im większy kamień, tym krótsze małżeństwo. Jeśli chcesz zmniejszyć ryzyko rozwodu, znajdź również kogoś zbliżonego wiekiem. Im większa różnica wieku, tym większe prawdopodobieństwo rozwodu.

Wyjdź za zdrowego faceta z bezkonfliktową osobowością

Potwierdzono powód, dla którego matki chcą, aby ich córki znajdywały miłych partnerów! Badania na Uniwersytecie w Chicago potwierdziły, że przyjemna osobowość i stan zdrowia mają zasadnicze znaczenie dla trwałości związku. Co ciekawe, te same cechy charakteru u żony i męża nie muszą oznaczać braku konfliktów małżeńskich.

Naucz się komunikować

Większość małżeńskich konfliktów można rozwiązać przez otwartą komunikację. Nie należy jednak rozmawiać o wszystkim. Kiedy Twój przyszły mąż mówi, że nie chce o czymś rozmawiać, uwierz mu. Otrzymywanie wsparcia od partnera, dla kobiet jest czymś niezwykle ważnym, mężczyźni zaś mogą czuć się nieco sfrustrowani dużej ilości wsparcia od swojej partnerki, zwłaszcza jeśli czują się przez to bezradni lub mniej władni.

Podziel prace domowe

Małżonkowie, którzy sprawiedliwie dzielą się obowiązkami domowymi, mają lepsze życie seksualne, a lepsze życie seksualne to szczęśliwsze małżeństwo. Badania wykazały, że kobiety od 35. do 45. roku życia podświadomie szukają romansów ze względu na pozbawienie seksu i romantycznej pasji ze strony małżonka.

Wspólne zainteresowania

Małżonkowie, którzy mają wspólne pasje lub interesują się podobnymi zagadnieniami, wyznają również podobne wartości, a to podstawa, która buduje szczęśliwe związki. Ważne jest, aby małżonkowie dzielili podobne wartości, szczególnie w kwestii wychowania dzieci, wiary i pieniędzy.  

Zdjęcie: iStockDodał(a): Małgorzata Rosiak , Wtorek 22.11.2016 (aktualizacja: 2016-11-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×