Zanim z nim zerwiesz zadaj sobie tych 6 pytań

Rozstanie z ukochaną osobą to jedna z najtrudniejszych sytuacji życiowych. Żadne rozstanie nie dzieje się z dnia na dzień. Zazwyczaj jest wynikiem tłumionych emocji i uczuć lub niedziałającego związku. Zanim jednak podejmiesz ostateczną decyzję, zadaj sobie tych kilka pytań.

iStock-521385288 (1).jpg

Dlaczego chcę zerwać z tą osobą?

Wygląda jak pytanie oczywiste, prawda? Musisz je sobie zadać i znać właściwe odpowiedzi. Jeśli masz z tym problem, spisz powody zerwania na kartce, to pomoże Ci utwierdzić się w przekonaniu, że podejmujesz właściwą decyzję. Ten sposób może być pomocny dla kobiet, które stoją między decyzją za a przeciw. Widząc własne uczucia, możesz doznać objawienia, dlaczego nie podjęłaś decyzji o rozstaniu wcześniej. Jeśli nadal nie czujesz się komfortowo, porozmawiaj z bliską osobą, być może okaże się pomocna w podjęciu ostatecznej decyzji.

Istnieje sposób na naprawę tej relacji?

Żaden związek nie jest idealny. Identyfikacja problemów pomoże Ci je rozwiązać. Czy czujesz, że w Twoim związku brakuje ciepła? Wypróbuj 30-dniową kurację dla związku. Komunikujcie otwarcie w ramach spokojnych rozmów, co poszło nie tak i dlaczego sytuacja wygląda w ten, a nie inny sposób. Jeśli zaś macie problemy z nieufnością lub zazdrością warto porozmawiać o tym ze specjalistą. Oczywiście pod warunkiem, że obydwoje chcecie pracować nad związkiem. Niezależnie od tego, jakie będą efekty, jasny przekaz z obu stron będzie najlepszym zamknięciem tego rozdziału. 

Będę żałowała tej decyzji?

Bezpośrednio przed przekazaniem komuś złej wiadomości, z pewnością nie będziesz czuła się najlepiej, ale warto zastanowić się także, jak będziesz czuła się później. Jeśli wiesz, że obydwoje staraliście się zrobić wszystko, by uratować związek, na to pytanie odpowiesz sobie z ulgą.

Jakie będzie moje życie po rozstaniu?

Przyszłość bez osoby, którą widzi się 24 godziny na dobę, wydaje się bolesna. Wystarczy sobie to wyobrazić, aby wyobrażenie to wpłynęło na ostateczną decyzję. Nie myśl o rozstaniu, jak o katastrofie, myśl o nim w kontekście tego, co MOŻESZ, a nie co będziesz musiała robić solo. Wydaje się to przerażające, ale w gruncie rzeczy, może to będą Twoje najszczęśliwsze dni? 

Zostawić otwarte drzwi do powrotu?

Aby zerwać w przyjaźni i pozostawić drogę do powrotu, potrzeba dwóch dorosłych osób, które podejmują świadomą, ale bardzo trudną decyzję. Najważniejsze jest, aby wiedzieć, kiedy i jak pozostać w kontakcie. Należy również uważać na uczucia, w takich sytuacjach bardzo łatwo powrócić do ponownego złamania serca i poczucia okropnej beznadziejności. 

Co wynoszę z tego związku?

Rozstanie nie zawsze jest metą nieudanego związku. Każdej osobie, z którą się związujesz, dajesz możliwość poznania siebie. Dajesz szansę również sobie, na zbadanie czego oczekujesz od wymarzonego partnera. Spróbuj poszukać pozytywów w każdym doświadczeniu miłosnym. 

Zdjęcie: iStock


Dodał(a): Małgorzata Rosiak , Poniedziałek 20.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×